هشت زندانی جرایم عمد از زندان‌های خراسان شمالی آزاد شدند

بجنورد- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان شمالی گفت: هشت زندانی جرایم عمد از زندان‌های استان آزاد شدند این درحالی است که تاکنون تنها مددجویان با جرایم غیرعمد با کمک نیکوکاران از بند رها می‌شدند.

سیدجواد ایلالی روز پنجشنبه در آیین آزادی مددجویان زندان های استان در قالب طرح نذر هشتم اظهار داشت: رافت اسلامی در تمام زندان های این استان حتی برای زندانیان جرایم عمد نیز حاکم است.

وی با بیان اینکه این رافت شمال حال افرادی می شود که در دوران محکومیت های خود تنبیه و اصلاح شده باشند افزود: برای آزادی زندانیان با جرایم غیر عمد تلاش های زیادی می شود اما باید این مددجویان قدر این فرصت را بدانند و تلاش کنند تا دوباره به زندان ها بازگشت نداشته باشند در غیر اینصورت از حمایت و رافت برخوردار نخواهند شد.

وی گفت: محکومان با جرایم خشن و جرایم خط قرمز ها شامل آزادی نخواهند شد زیراکه جامعه را دچار آسیب و نگرانی خواهند کرد، باید تلاش کنیم تا حقوق جامعه نیز به صورت کامل حفظ شود. 

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان شمالی گفت: این هشت زندانی 2 میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریالی بدهی داشتند.

عبدالرحیم گرجی، اظهار داشت: این زندانیان با جرایم عمد هستند و برای آزادی آنان بسیار تلاش شد و با تخفیف شکات، تلاش مددکاران و کمک نیکوکاران و با پرداخت ۴۰۰ میلیون ریال از زندان ها آزاد شدند.

وی اظهار داشت: خوشبختانه بخش زیادی از بدهی توسط شکات بخشیده شد. 

میزان بازگشت به زندان مددجویان آموزش دیده در برنامه‌های اصلاح و تربیت زندان های خراسان شمالی به ۲ تا سه درصد رسیده که این نرخ در بقیه زندانیان ۱۳ درصد است.

برخی بدهکاران که هم اینک در زندان های این استان تحمل حبس می کنند با بدهی بسیار ناچیزی به زندان افتاده‌اند اما توانایی مالی برای پرداخت آن را ندارند.

هم اینک حدود هزار و ۴۰۰ مددجو در زندان‌های خراسان شمالی تحمل حبس می‌کنند که ۳ درصد آنان را زنان تشکیل می‌دهند.

در هر یک از شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین یک زندان وجود دارد و یک کانون اصلاح و تربیت و یک بازداشتگاه نیز در بجنورد دایر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =