کشف ۱۱ کمربند انفجاری داعش در غرب عراق

بغداد – ایرنا- دستگاههای امنیتی عراق از کشف مخفیگاه سلاحِ و مهمات حاوی ۱۱ کمربند انفجاری و قصد تروریست ها برای استفاده از آنها جهت عملیات علیه غیرنظامیان و یگان های نظامی این کشور خبر دادند.

به گزارش ایرنا، واحد اطلاعات پلیس فدرال وابسته به وزارت کشور عراق در بیانیه امروز خود آورده است: یگان اطلاعات مرزبانی وزارت کشور با همکاری فرماندهی نیروهای مرزبانی توانستند دو مخفیگاه هسته های تروریستی داعش را در منطقه «النهدتین» در عمق صحرای استان الانبار در غرب عراق شناسایی کنند و براساس این اطلاعات، حمله ای هوایی به یکی از این دو مخفیگاه صورت گرفت.

این بیانیه افزود: مخفیگاه دوم در واقع یک انبار سلاح بود که سلاح ها و تجهیزات نظامی را برای به اصطلاح "منطقه الانبار و ولایت جنوب هسته های تروریستی داعش" تامین می کرد. در این انبار از جمله ۱۱ کمربند انفجاری، دستگاههای کنترل انفجار از راه دور، خمپاره انداز و راکت کشف و ضبط شد.  

براساس این بیانیه، تروریست ها قصد داشتند که با استفاده از این کمربندهای انفجاری عملیات انتحاری علیه شهروندان و یگان های امنیتی انجام دهند.

درپی افزایش اخیر تحرکات تروریست‌ها در برخی استان‌ها از جمله دیاله، کرکوک، صلاح الدین، الانبار، دیاله و بابل، نیروهای مسلح عراق نیز بر شدت عملیات خود علیه بقایای گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف این کشور افزوده و در طول ۲ هفته اخیر شمار زیادی از سرکردگان تروریست از جمله سرکرده ارشد داعش در عراق موسوم به «جانشین خلیفه و والی عراق» و یک سرکرده دیگر موسوم به «فرمانده جنوب عراق» در این گروه به همراه تعدادی از تروریست‌های طراح انفجار تروریستی اخیر میدان الطیران بغداد را به هلاکت رسانده و شمار دیگری از آنها را بازداشت و مقرها و مخفیگاه‌های آنها را منهدم کردند که این عملیات همچنان ادامه دارد.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی «داعش» را اعلام کرد اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود عناصر تروریستی تلاش می‌کنند.

به تازگی نگرانی‌ها در زمینه بازسازی ساختار داعش از سوی آمریکا با کمک هم پیمانان منطقه‌ای این کشور در سایه تحرکات مشکوک آمریکایی در مرز سوریه و عراق، افزایش یافته و از همین رو، درخواست‌ها در عراق برای پایان بخشیدن به حضور نظامی آمریکا در این کشور بیشتر شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =