۱۰۲ پروژه توزیع برق در خوزستان به بهره‌برداری رسید

اهواز - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: ۱۰۲ پروژه توزیع برق با اعتباری بالغ بر ۷۴۹ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان خوزستان به بهره‌برداری رسید.

علی خدری پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه صنعت برق از اصلی ترین زیرساخت ها در کشور محسوب می شود اظهار داشت : کل پروژه های دردست بهره برداری به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان خوزستان  ۱۲۴ پروژه می باشد که از این تعداد تاکنون ۱۰۲ پروژه به بهره‌برداری رسیده است و عملیات اجرایی ۲۲ پروژه دیگر نیز تا پایان دهه مبارک فجر به پایان می رسد.

وی ادامه داد : این پروژه‌ها شامل تامین برق شهری و روستایی ، اصلاح و بهینه سازی شبکه‌های برق شهری و روستایی ، کاهش تلفات برق ، توسعه و اصلاح روشنایی معابر ،برق رسانی به روستاهای فاقد برق ، فیدر خروجی و قدرت مانور می‌باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان خاطرنشان کرد: حجم فیزیکی پروژه های اجرا شده شامل ۱۰۲ کیلومتر شبکه فشار متوسط ، ۱۳۲ کیلومتر شبکه فشار ضعیف ، ۲۴۶ دستگاه ترانسفورماتور و سه هزارو ۸۸۳ دستگاه چراغ روشنایی معابر می‌باشد.

استان خوزستان یک میلیون و ۱۰۹ هزار و ۹۷۵ مشترک توزیع نیروی برق دارد که از این تعداد ۳۳درصد مشترکان روستایی می باشند.
شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در ۲۵ شهرستان خدمات رسانی انجام می‌دهد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha