سیستان و بلوچستان میزبان رقابت‌های ملی روستاییان کوراش ووشو شد

زاهدان- ایرنا- رییس هیات ووشو سیستان و بلوچستان گفت: نخستین دوره رقابت‌های کوراش ویژه روستاییان کشور در رشته‌های ووشو و کوراش همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این استان برگزار می‌شود.

عباس شیبک روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این دوره از رقابت‌ها از ۱۷ بهمن با حضور ۱۵۰ ورزشکار در قالب ۱۴ تیم از روستاهای سیستان و بلوچستان، خراسان های رضوی و جنوبی در شهرستان هیرمند برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این دوره از رقابت‌ها کشف استعدادهای جدید و همچنین گسترش ورزش ووشو و کوراش به عنوان رشته‌های مدال آور در سطح المپیک جوانان و رقابت آسیایی و جهانی است.

رییس هیات ووشو سیستان و بلوچستان افزود: همچنین بزودی لیگ ووشو و کوراش روستاییان در شمال و جنوب این استان به صورت مجزا برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ووشو به عنوان یکی از رشته‌های ورزشی پرطرفدار توانسته با فعالیت در بیشتر شهرستان‌های سیستان‌وبلوچستان بیش از سه هزار ورزشکار را جذب کند که از این تعداد افزون‌بر یکهزار و ۱۵۰ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.
به گزارش ایرنا هم‌اینک افزونبر ۴۶ هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب حدود ۵۰ هیات استانی و ۵۰۰ هیات شهرستانی درسیستان‌وبلوچستان مشغول فعالیت هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =