مراسم بزرگداشت ارتحال آیت‌الله نظری در ساری برگزار شد

ساری - ایرنا - مراسم بزرگداشت ارتحال مرحوم آیت‌الله عبدالله نظری خادم الشریعه ، شاگرد و یار همراه امام خمینی (ره) در پاریس روز پنجشنبه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مصلی ساری برگزار شد.

به گزارش ایرنا ، این مراسم را دفتر حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران برگزار کرد.

برنامه های این مراسم که با مداحی و سخنرانی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی مازندران همراه بود ، همزمان از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نیز پخش شد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سخنانش از آیت الله نظری به عنوان " عالم مجاهد برجسته ، انقلابی قبل از انقلاب و یار و شاگرد باوفای امام خمینی ( ره ) " نام برد و گفت : معرفت دینی و اسلامی  ،ساده زیستی ، مواسات و همدلی با مردم از ویژگی های برجسته آیت الله نظری بود.

آیت الله نظری دوزادهم بهمن ماه امسال در سن ۸۸ سالگی به دیار معبود خود شتافت.پیکر این عالم مجاهد و پارسا بنا بر وصیتش در حیاط بیتش واقع در خیابان جمهوری کوچه بهرام اتر ساری به خاک سپرده شد.

آیت الله نظری متولد سال ۱۳۱۱ در شهر زیراب ، از علما و شخصیت های دینی و انقلابی استان مازندران بود که در میان مردم از جایگاه و محبوبیت ویژه ای برخوردار بوده است . وی در بحبوبه انقلاب اسلامی نقش اثرگذاری در تبلیغ انقلاب در میان مردم مازندران داشت به طوری که او به همراه مرحوم حجت الاسلام مصطفی مصطفوی پیام همراهی مردم و عشایر منطقه سوادکوه با انقلاب اسلامی را به امام خمینی (ره) منتقل می کرد.
آیت الله نظری در زمان حضور امام خمینی (ره ) در نوفل لوشاتو ، به مدت ۱۱ روز در آنجا حضور داشت و به همراه بنیانگذار انقلاب اسلامی ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به ایران بازگشت .
این روحانی بلندپایه مازندرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ساری درس خارج از فقه و اصول را تدریس می کرد و افراد و علمای بسیاری از محضر وی کسب فیض کردند .

آیت الله نظری پایه گذار دهه غدیر در کشور بوده است و این رسم نکو را در طول دهه‌های اخیر با برپایی مراسم و سخنرانی های علمی در ساری و شهرهای دیگر مازندران زنده نگاه می‌داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =