هفت طرح نوسازی مدارس استان سمنان دهه فجر افتتاح و آغاز می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: پنج طرح آموزشی شامل ۳۶ کلاس درس در دهه فجر امسال بهره‌برداری و احداث ۲ طرح آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا، سعید هژبری روز  پنجشنبه با بیان اینکه تمامی این پنج طرح با مشارکت خیران احداث شد، به رسانه‌ها ابراز داشت: پنج طرح آموزشی شامل ۳۶ کلاس درس با اعتبار ۱۷۱ میلیارد ریال به مناسبت دهه فجر در شهرستانهای شاهرود و سمنان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: میزان مشارکت خیران در احداث این طرح‌ها ۳۶ میلیارد ریال بود.

وی افزود: ۲ فضای آموزشی شامل ۱۲ کلاس درس نیز در دهه فجر امسال کلنگ زنی می شود و  ۶۵ میلیارد ریال اعتبار برای این ۲ طرح تامین شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: به مناسبت دهه فجر و روز زن، پویش ملی «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من» در راستای جمع آوری کمک های خرد مردمی با محوریت بانوان آغاز شد.

هژبری با بیان اینکه بانوان، آقایان و به ویژه دانش‌آموزان نیز می توانند در این پویش شرکت کنند ابراز داشت: یکی از ویژگی‌های مثبت این پویش این است که با دست کم ۱۰ هزار ریال نیز می‌توان در این پویش شرکت کرد.

مشارکت یکهزار و ۸۰۰ سمنانی در پویش «من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من»

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان بیان کرد: افرادی که بیش از ۲۵ میلیون ریال در این پویش شرکت کنند به ازای هر ۲۵ میلیون ریال یک کاشی به منظور ترویج فرهنگ مدرسه سازی به نام آن خیر در مدرسه نصب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای مشارکت در این پویش تا پایان سال فرصت است گفت: تاکنون بیش از یکهزار و ۸۰۰ نفر در این پویش شرکت کردند امید است با مشارکت مردم حداقل ۱۵ هزار نفر در استان سمنان در این طرح شرکت کنند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان ادامه داد: علاقه‌مندان برای پیوستن به این پویش، کافی است وارد درگاه پویش آجر به آجر به نشانی اینترنتی www.ajorbajor.ir شوند و بعد از انتخاب گزینه «مشارکت می‌کنم»، استان سمنان را انتخاب و مبلغ را پرداخت کنند.

به گزارش ایرنا، خیران مدرسه ساز استان سمنان ۴۷۶ نفر  شامل ۱۰۳ نفر خانم و ۲۸۸ نفر مرد و ۸۵ موسسه حقوقی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha