برف و باران در کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می شود

یاسوج - ایرنا - مدیرکل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با ورود سامانی بارشی به تدریج از بعداز ظهر شنبه تا اواسط روز یکشنبه غالب مناطق استان افزایش ابر و بارش باران، در ارتفاعات و مناطق مستعد بارش برف، احتمال رعد و برق و بارش تگرگ، در بعضی ساعات وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می شود.

رضا کاکاوند روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با تحلیل و بررسی آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز و فردا جو استان نسبتا پایدار خواهد بود.

وی افزود: ظرف ۲۴ ساعت گذشته امامزاده جعفر با بیشینه دمای ۲۲.۶ درجه و یاسوج با کمینه ۰ درجه سانتی گراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان بوده اند.

مدیرکل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:  برای سامانه بارشی روز شنبه تا بعداز ظهر یکشنبه هشدار سطح نارنجی از سوی سازمان هواشناسی استان اعلام شده است.

کاکاوند ابراز داشت: نوع مخاطره این سامانه بارشی آبگرفتگی معابر عمومی، اختلال در تردد جاده ای، لغزندگی ، کاهش دید افقی به علت پدیده مه خواهد بود.

وی توصیه کرد که هم استانی ها از ترددهای غیر ضرور بپرهیزند و در صورت تردد رعایت نکات ایمنی و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی را مد نظر قرار دهند.

 مدیرکل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: همچنین از صعود به ارتفاعات خودداری و تدابیر لازم توسط نهادهای امدادی و خدمات رسان اندیشیده شود.

به لحاظ بارشی در سال زراعی جاری در مجموع این استان دچار نوسانات بسیار بوده است.

مدیرکل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: پیش بینی بلند مدت سه ماهه تا اردیبهشت ماه جاری بارش ها به ویژه در مناطق جنوب غرب نرمال خواهد بود.

میانگین بلند مدت سالیانه بارش باران در کهگیلویه و بویراحمد ۵۷۶.۵ میلیمتراست. 

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.

این استان یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها