۱۶ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۹
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84210953
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۸ روستای خلخال نانوایی ندارد

اردبیل _ ایرنا _ سرپرست اداره صنعت ، معدن و تجارت خلخال گفت: از مجموع ۱۴۲ روستای دارای سکنه این شهرستان ۴۸ روستا فاقد نانوایی هستند.

به گزارش ایرنا ، مصطفی لطیفی روز پنجشنبه در جلسه کارگروه ساماندهی آرد و نان خلخال افزود: نبود نانوایی در این روستاها موجب شده تا هزار و ۵۸۰ خانوار ساکن در این روستاها از نان گرم پخته شده در نانوایی‌ها بی‌بهره باشند.

وی اظهارکرد: برغم تامین آرد خام روستایی روستاهای فاقد نانوایی خلخال بسیاری از خانواده‌ها قادر به پخت نان موردنیاز خود نبوده و در صورت اعلام آمادگی اهالی این روستاها برای راه‌اندازی نانوایی، این اداره نسبت به تامین آرد و صدور پروانه فعالیت اعلام آمادگی می‌کند.

لطیفی بیان کرد: بلحاظ پراکندگی روستاهای خلخال و تعداد محدود بازرسان این اداره تخلفات نانوایی‌های روستایی بیشتر از شهرهای بوده و دهیاران باید برای کنترل و نظارت بر فعالیت نانوایی‌ها کمک کنند.

سرپرست اداره صمت خلخال گفت: در سه ماهه گذشته از مجموع ۱۳۵ مورد بازرسی انجام شده از نانوایی‌های خلخال ۱۳ پرونده تخلف صنفی از جمله کم‌فروشی ، گران‌فروشی ، فروش آرد خارج از شبکه توزیع ، عدم رعایت موازین بهداشتی ، تعطیلی خودسرانه و بی‌توجهی به ساعات پخت تشکیل و به اداره تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

وی دلیل کیفیت پایین نان در خلخال را فقدان مهارت کافی در بین برخی از نانوایان ذکر کرد و افزود: بیشترین تخلفات نانوایی در آن تعداد از نانوایی‌هایی است که پروانه به نام شخص دیگری بوده و این محل کسب بدون کسب تکلیف از مراجع قانونی به فرد دیگر فاقد مهارت فنی واگذار شده است.

فرماندار خلخال هم در این جلسه گفت: افزایش تخلفات نانوایی و کاهش کیفیت نان ناشی از ضعف عملکرد مسئولان اجرایی عضو این کارگروه است.

فریدون بابایی اظهارکرد: تعطیلی و پلمب محل کسب نانوایی‌های متخلف جزو وظایف ذاتی مسئولان و اعضای این کارگروه است.

سیدعیسی کریم‌پور ، بخشدار مرکزی خلخال نیز گفت: گروه‌های بازرسی بهداشتی دانشکده علوم پزشکی این شهرستان برای بازرسی نانوایی‌های روستاهای این بخش مراجعه نکرده و در کنار افزایش تخلفات بهداشتی گران‌فروشی و کم‌فروشی در نانوایی‌های بخش مرکزی بیداد می‌کند.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha