۱۶ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۰۷
کد خبرنگار: 857
کد خبر: 84210947
۰ نفر

برچسب‌ها

تداوم وضعیت پایدار شیوع کرونا در استان اردبیل

اردبیل - ایرنا - وضعیت پایدار شیوع کووید.۱۹ در استان اردبیل با فوت یک فرد مبتلای دیگر و با بستری شدن ۲۵ بیمار مبتلای جدید در شبانه‌روز گذشته ادامه یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: شیوع کرونا در این استان در وضعیت پایدار قرار دارد که در صورت بی‌توجهی شهروندان، تبعات خطرناکی را به دنبال خواهد داشت و مردم نباید گرفتار عادی‌انگاری بیماری شوند.

دکتر شهرام حبیب‌زاده اضافه کرد: ۱۰ شهرستان بیله‌سوار، سرعین، اصلاندوز، کوثر، نیر، نمین، انگوت، گرمی، مشگین‌شهر و اردبیل در وضعیت آبی (وضعیتی بین سفید و زرد) و ۲ شهرستان خلخال و پارس‌آباد در وضعیت زرد قرار دارند.

وی همچنین با اشاره به ترخیص ۲۲ نفر از افراد بستری مبتلا به کرونا در مرکز درمانی استان اردبیل اضافه کرد: با توجه به روند شکننده شیوع کرونا، همراهی مردم و رعایت پروتکل‌های کنترل این بیماری بسیار ضروری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل مجموع فوتی‌های کرونا در استان اردبیل طی ۱۱ ماه گذشته را با باختن یک فرد مبتلای دیگر در شبانه روز گذشته، یک‌هزار و ۳۵۹ نفر اعلام کرد.

وی، نسبت به ضرورت حفظ و بهبود وضعیت فعلی شیوع کرونا در این استان هشدار داد و افزود: هرگونه عادی‌انگاری بیماری و بی‌توجهی به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پیک چهارم کرونا را به همراه خواهد داشت.

دکتر حبیب‌زاده با اشاره به نوسان آرام مبتلایان کرونا در استان اردبیل طی روزهای اخیر بیان کرد: روند بستری همزمان بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل که طی چند روز اخیر در حال افزایش بود، متوقف شده و هم‌اکنون ۱۷۴ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند.

وی، همچنین علت افزایش آمار بستری همزمان افراد مبتلا به کووید.۱۹ در روزهای اخیر را کاهش رعایت عمومی و عادی‌انگاری این بیماری مهلک از سوی مردم عنوان کرد و گفت: نگرانی در مورد شیوع موج چهارم این بیماری همچنان وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: تعداد بستری‌ بیماران بدحال مبتلا به کرونا در این استان نیز به شکل آرام در حال کاهش است و هم‌اکنون ۵۱ نفر از آنها نیز در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت قرار دارند.

وی ادامه ‌داد: مردم برای کنترل بیماری کرونا باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک و فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا، ۹ هفته پیش، تعداد فوتی‌های کووید.۱۹ در استان اردبیل در رکودی کم‌سابقه به ۲۲ نفر فوتی در یک شبانه‌روز رسیده بود ولی طی یک ماه گذشته چهار بار فوتی‌های کرونا در این استان به صفر رسید.

بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه با ۲۲ فوتی، بالاترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا در ۲۵ آبان ماه با ۱۱۳ نفر و نیز بالاترین رکورد بستری همزمان بیماران کرونا با ۵۰۳ نفر در روز ۲ آذرماه به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =