بازسازی سالن میراثی آمفی تئاتر هتل آزادی رامسر آغاز شد

نوشهر - ایرنا - همزمان با پنجمین روز از دهه فجر عملیات بازسازی و احیای سالن آمفی تئاتر هتل آزادی رامسر که دی ماه سال گذشته دچار آتش سوزی شده بود، امروز پنجشنبه با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریالی آغاز شد.

به گزارش ایرنا ، سالن آمفی تئاتر هتل ازادی پارسیان رامسر پنجم دی ماه سال گذشته  به دلیل اتصالی سیم های برق دچار آتش سوزی شده بود که پس از یک سال انجام مطالعات ، عملیات اجرایی ان امروز طی آئینی آغاز شد.

مدیر عامل شرکت هتل های آزادی پارسیان وابسته به بنیاد مستضعفان در این آیین گفت : آتش سوزی این اثر تاریخی کام مردم این منطقه را تلخ کرده است و طی یک سال گذشته با وجود سایه سنگین کرونا و محدودیت رفت و آمدها طرح مطالعات در فازهای مختلف برای احیای این  پروژه انجام شد و در نهایت پس از تایید نقشه ها از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان مازندران در مرحله اجرایی قرار گرفت.

سید علی میر امینی افزود : در جریان مطالعات برای تهیه نقشه تصمیم بر این بود که فضایی را در سطح منفی یک و منفی این سازه اضافه کنیم  اما در ادامه مطالعات ژئوتکنیک،  وسواس نسبت به اجرای این طرح زیاد و قرار شد تا سازه اولیه بدون هیچ تغییرات اجرایی شود.

وی با بیان اینکه این تصمیم گیری در راستای حفظ میراث فرهنگی و قرارگیری آب گرم معدنی در کنار این سازه اتخاذ شده است ، گفت : است علاوه بر احیای سالن آمفی تئاتر، مرمت هتل قدیم و هتل جدید مطابق ضوابط میراثی انجام شود تا اثر فاخری برای مردم رامسر و کشور به یادگار باقی بماند.

میرامینی افزود : بهسازی آب گرم معدنی رامسر نیز در فاز های مختلف آغاز شده‌ است‌ تا در وضعیتی مناسب و ایمن در اختیار مردم قرار گیرد.

سالن آمفی تئاتر رامسر در زمینی به مساحت ۸۰۰ مترمربع در زیر بنای یکهزار و ۴۰۰ متر مربع احیا می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها