فرماندار: نقطه حادثه‌خیز سه‌راهی امام‌قیس بروجن ساماندهی می‌شود

شهرکرد- ایرنا- فرماندار بروجن گفت: نقطه حادثه‌خیز سه‌راهی امام‌قیس این شهرستان در محدود ه جاده بروجن به لردگان اصلاح و ساماندهی خواهد شد.

مسعود ملکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: نقطه حادثه‌خیز سه‌راهی امام‌قیس جزو قطعه۳ مربوط به طرح چهارخطه شهرکرد به بروجن به لردگان است که با مشخصات فنی و استاندارد، اصلاح، ساماندهی و حذف آن در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: جاده قدیم بروجن به لردگان در محل سه‌راهی امام‌قیس دوطرفه بود که با ساخت محور ارتباطی چهارخطه جدید در این محل و احداث پل زیرگذر، ورودی و خروجی روستای امام‌قیس ساماندهی می‌شود.

ملکی تصریح کرد: در جاده قبلی هنگام بارندگی به‌ویژه در زمان بارش برف، خودروها در جاده امام‌قیس به سمت گدارکبک(محدوده‌ای به‌طول ۲ هزار و ۲۰۰ متر) با مشکل تردد مواجه می‌شدند که با اصلاح جاده، این مشکل رفع خواهد شد.

وی یادآور شد: براساس وعده مسوولان مرتبط، پل زیرگذر و ورودی و خروجی روستای امام‌قیس بروجن در جاده شهرکرد به بروجن به لردگان حداکثر تا پایان بهمن‌ماه جاری بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش ایرنا، سه‌راهی امام‌قیس در جاده بروجن به لردگان یکی از نقاط پرحادثه چهارمحال و بختیاری بود.

بزرگراه شهرکرد به بروجن به لردگان یکی از مهم‌ترین طرح‌های چهارمحال و بختیاری است که تکمیل آن بیش از یک دهه به‌طول انجامیده اما با اهتمام دولت تدبیر و امید، روند اجرایی تکمیل آن تسریع شده است.

جاده شهرکرد به بروجن به لردگان یکی از مهم‌ترین و پرترددترین محورهای ارتباطی چهارمحال و بختیاری است که استان‌های فلات مرکزی ایران را به استان‌های جنوب غرب و جنوب کشور متصل می‌کند.

چهارمحال و بختیاری دارای سه هزار و ۷۴۲ کیلومتر راه است که از این میزان بیش از ۲۶۰ کیلومتر بزرگراه، ۷۶۱ کیلومتر راه اصلی، ۲۹۱ کیلومتر راه فرعی و ۲ هزار و ۳۶۹ کیلومتر راه روستایی است.

چهارمحال و بختیاری هم‌اکنون ۶۷ نقطه پرحادثه دارد.

بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha