۸۴ زندانی مالی با کمک خیران در اردبیل آزاد شدند

اردبیل - ایرنا - جشن آزادسازی زندانیان دارای محکومیت‌های مالی و غیرعمد به مناسبت دهه فجر و سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در دادگستری اردبیل برگزار شد و طی آن ۸۴ زندانی با کمک خیران از زندان آزاد شدند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا ، رئیس کل دادگستری استان اردبیل در این مراسم با قدردانی از خیرین و مسئولان ستاد دیه استان که برای کمک به آزاد سازی زندانیان جرایم مالی و غیرعمد تلاش می‌کنند، گفت: مردم استان اردبیل به لحاظ داشتن اعتقادات عمیق معنوی و ولایی و حسینی بودن از ظرفیت بسیار بالایی در دستگیری از نیازمندان برخوردار هستند و این امر را در مشارکت‌های مختلف از جمله کمک‌های مومنانه و کمک به ستاد دیه استان به خوبی نشان داده‌اند.

ناصر عتباتی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و آثار و تبعات منفی آن بر درآمد و معیشت مردم که موجب بروز بسیاری از مشکلات برای مردم شده است، اظهارکرد: بسیاری از محکومان مالی در زندان‌های استان نیز متاثر از این شرایط در زندان‌های استان گرفتار هستند و خیرین و مسئولان باید برای کاهش مشکلات این افراد و خانواده‌های آنان که در معرض بسیاری از آسیب‌های جدی اجتماعی قرار دارند همت مضاعفی داشته باشند.

وی افزود:  هرچند کمک‌های بسیار خوبی به ستاد دیه استان برای کمک به افراد نیازمند و محکومان مالی جرایم غیرعمد شده ولی تعداد محکومان مالی در استان زیاد است و انتظار می‌رود استمرار کمک‌های نوع‌دوستانه خیرین استان موجب آزادسازی بیش از پیش این مددجویان شود.

سیدعبدالله طباطبایی ، دادستان عمومی و انقلاب اردبیل هم با اشاره به طرح نذر هشتم ستاد دیه استان گفت: در این طرح تلاش می‌شود تا نذورات خیرین و کمک‌های مسئولان ادارات از هشتم هر ماه تا هشتم ماه بعد برای کمک به زندانیان جرایم غیرعمد و مالی جذب شود.

وی با قدردانی از کمک‌های خیرین به ستاد دیه استان افزود: کمک‌های ستاد دیه استان پس از تحقیق و بررسی‌های دقیق صرفا برای آزادسازی مددجویان نیازمند محکومیت‌های مالی غیرعمد دارند، صرف می‌شود.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha