پرداخت کمک هزینه به بیش از ۳ هزار چهره فرهنگ و هنر

تهران- ایرنا- اعضای هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر در دیدار با دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور، اعلام کردند، این صندوق با تایید و معرفی شورای ارزشیابی هنرمندان ماهانه به بیش از ۳ هزار نفر از چهره‌های ممتاز عرصه فرهنگ و هنر پرداخت پیوسته دارد.

به گزارش روز پنجشنبه گروه فرهنگی ایرنا، نشست مشترک مدیرعامل و هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر با احمد صدری، دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور در محل صندوق اعتباری هنر برگزار شد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، در این نشست با اشاره به ارتباط مستمر صندوق با انجمن ها، خانه ها و معاونت های تخصصی گفت: صندوق اعتباری هنر یکی از پردامنه ترین گستره های ارتباطی با جامعه فرهنگ و هنر کشور را دارد. در سال‌ جاری جلسات متعددی با شورای ارزشیابی هنرمندان و موسسه هنرمندان پیشکسوت در خصوص بررسی مشکلات و رفع ابهامات هنرمندان صورت گرفت.
سیدحسین سیدزاده، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های چهارساله صندوق اظهار داشت: سیاست های حمایتی متناسب با منزلت و جایگاه رفیع اصحاب فرهنگ و هنر به ویژه ممتازان این حوزه از اهداف و برنامه های صندوق اعتباری هنر است. صندوق اعتباری هنر با تایید و معرفی شورای ارزشیابی هنرمندان ماهانه به بیش از ۳ هزار نفر از چهره های ممتاز عرصه فرهنگ و هنر پرداخت پیوسته دارد، که مبلغ طرح تکریم در سال ۹۷ چهار برابر افزایش یافت.


وی تصریح کرد: با اجرایی شدن افزایش مبلغ پرداختی، اقدامات لازم برای اخذ تأییدیه از طریق رایزنی با شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جایگاه مرجع تشخیص و تأیید مشمولان واجد شرایط، فزونی گرفت. براین اساس با هدف افزایش دقت در ترمیم لیست افراد مشمول طرح تکریم و مستمری در سال ۹۷ و ۹۸، تعدادی از هنرمندان به دلیل کامل نبودن مدارک، افزایش پرداختی را دریافت نمی‌کنند لکن برابر مصوبه هیئت مدیره صندوق پرداخت مقرری ماهانه این دسته از هنرمندان با ارائه مدارک و مستندات  ادامه می یابد.
در این نشست ارائه راهکار مشترک برای تسریع و تصحیح همکاری در اعطای نشان درجه یک هنری و نیز افزایش دقت در معرفی برای برخورداری از طرح تکریم مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین پیشنهاداتی برای اعطای نشان درجه ۱ به چهره های ممتازی که نسبت به این امر اقدام نکرده اند مطرح شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha