۶ طرح‌ منابع طبیعی در تویسرکان به بهره‌برداری رسید

همدان- ایرنا- ۶ بند سنگی ملاتی کنترل سیل و رسوب حوزه «شهرستانه» تویسرکان که عملیات اجرایی آنها در هفته دولت امسال آغاز شده بود، روز پنجشنبه و همزمان با ایام گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تویسرکان در آیین بهره برداری از این طرح ها افزود: برای اجرای این پروژه ها شامل طرح بند سنگی ملاتی سنجوزان و طرح کپه کاری در مراتع سید شهاب در مجموع حدود یک میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی هزینه شده است.

«کامران کیانی»، جلوگیری از وقوع سیلاب و فرسایش خاک را از اهداف اصلی اجرای این طرح ها عنوان کرد و افزود: سقف اعتبارات آبخیزداری شهرستان تویسرکان نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری یافته است.

وی اظهار داشت: اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان‌داری می‌تواند عوامل ناپایدار در طبیعت را مهار کرده و موجب بهبود معیشت مردم و مهاجرت معکوس در سطح منطقه شود.

به گزارش ایرنا، ۱۳ طرح منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان در وسعت پنج هزار و ۸۵۰ هکتار و بیش از ۶ میلیارد و ۹۷۶ میلیون تومان اعتبار همزمان با دهه فجر به بهره برداری رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha