مراسم پایانی جشنواره ملی تئاتر خیابانی رضوی در جنوب کرمان برگزار شد

جیرفت - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با اشاره اختتامیه جشنواره ملی تئاتر خیابانی رضوی در این خطه از کشور گفت: در این دوره از جشنواره بیش از ۱۰۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه ارسال شد.

به گزارش ایرنا، حسین اسحاقی شامگاه چهارشنبه در آیین اختتامیه ویژه‌برنامه تئاتر خیابانی رضوی که با حضور محمدرضا آقاملایی مدیر بنیاد نهج‌البلاغه کشور در جیرفت برگزار شد افزود: مرحله دوم این جشنواره ۳۵ اثر به دبیرخانه جشنواره راه پیدا کرد و مورد بازبینی قرار گرفت که از ۱۵ استان کشور سه اثر از آثار برگزیده این ویژه‌برنامه مورد تجلیل قرار گرفت.

اسحاقی اظهار داشت: آثار مورد تجلیل از استان‌های گیلان، کردستان و همدان به عنوان آثار برتر در این جشنواره قرار گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان بیان داشت: با توجه به شیوع کرونا و ستورالعمل‌های ملی مقابله با این ویروس، ویژه‌برنامه اختتامیه تئاتر رضوی جنوب کرمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت مجازی و فضای سایبری برگزار شد.

وی تصریح کرد: جشنواره رضوی یکی از جشنواره‌های پر شاخ و برگ است که برگزار می‌شود و اجرای آن از دستاوردهای دولت و نظام جمهوری اسلامی در حوزه گفتمان کشور است.

سامان خلیلیان دبیر تخصصی ویژه‌برنامه ملی تئاتر خیابانی رضوی در جنوب کرمان که به صورت ویدئو کنفرانس در آیین اختتامیه حضور یافت هم افزود: این جشنواره به تمامی هنرمندان استان‌ها ابلاغ شد و در پی این فراخوان گروه‌های نمایشی آثار خود را برای حضور در این ویژه برنامه به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.

خلیلیان گفت: آثار نمایشی با محتوای آثار مذهبی به دبیرخانه جشنواره و ویژه برنامه ارسال شد که از ۱۵ استان هنرمندان آثار خود را ارسال کردند و در نهایت از طریق هیات انتخاب که متشکل از اساتید و هنرمندان مطرحِ کشورمان بودند آثار مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

دبیر تخصصی ویژه برنامه ملی تئاتر خیابانی رضوی ضمن قدردانی از حسین اسحاقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان که با همراهی او و بنیاد ملی رضوی، امسال این جشنواره به خوبی برگزار شد.

«در این مراسم همچنین به مناسبت روز مادر و ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) از مادرانِ شهیدان تجلیل شد»

اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستانِ جیرفت، کهنوج، عنبرآباد، قلعه‌گنج، فاریاب، منوجان و رودبار جنوب  را با جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

سرخط اخبار استان‌ها