فرمانده الحشد الشعبی عراق: آمریکا از داعش حمایت می‌کند

بغداد- ایرنا- یکی از فرماندهان سازمان الحشد الشعبی گفت که آمریکا از بقایای عناصر گروه تروریستی داعش در عراق حمایت و پشتیبانی می‌کند.

به گزارش ایرنا، «شداد التمیمی» از فرماندهان سازمان الحشد الشعبی در استان دیاله در شرق عراق چهارشنبه شب در گفت و گو با شبکه تلویزیونی «العهد نیوز» تصریح کرد: کار پاکسازی و تفتیش مناطق و کانون‌هایی که هسته‌های تروریستی در آنجا مخفی شده‌اند، ادامه دارد.

وی تاکید کرد که عملیات ویژه و پیش دستانه دیگری نیز برای تعقیب هسته‌های غیر فعال گروهک‌های تروریستی داعش انجام خواهد شد.

این فرمانده اظهار داشت: فعالیت‌ها و تحرکات بقایای گروه تروریستی داعش در واقع یکی از برگه‌های فشار آمریکا به شمار می‌رود.

التمیمی افزود: (حریم) آسمان عراق از جانب اشغالگران آمریکایی نقض می‌شود و آنها پشتیبانان داعش و از سازمان الحشد الشعبی ناراحت هستند زیرا پروژه‌ای میهنی به شمار می‌رود.

نیروهای سازمان الحشد الشعبی عراق در استان دیاله امروز عملیات گسترده‌ای را  از چهار محور در شرق این استان در پاسخ به جنایت دیروز تروریست‌های داعش علیه این نیروها انجام داده و در جریان آن شماری از مخفیگاه‌ها و بمب‌های گروه تروریستی داعش را کشف کردند.

پنج نیروی سازمان الحشد الشعبی عراق از جمله سه معاون تیپ یکم این سازمان دیروز در جریان حمله عناصر گروه تروریستی داعش در ناحیه نفت خانه در استان دیاله به شهادت رسیدند.

درپی افزایش اخیر تحرکات تروریست‌ها در برخی استان‌ها از جمله دیاله، کرکوک، صلاح الدین، الانبار، دیاله و بابل، نیروهای مسلح عراق نیز بر شدت عملیات خود علیه بقایای گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف این کشور افزوده و در طول ۲ هفته اخیر شمار زیادی از سرکردگان تروریست از جمله سرکرده ارشد داعش در عراق موسوم به «جانشین خلیفه و والی عراق» و یک سرکرده دیگر موسوم به «فرمانده جنوب عراق» در این گروه به همراه تعدادی از تروریست‌های طراح انفجار تروریستی اخیر میدان الطیران بغداد را به هلاکت رسانده و شمار دیگری از آنها را بازداشت و مقرها و مخفیگاه‌های آنها را منهدم کردند که این عملیات همچنان ادامه دارد.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد، اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود عناصر تروریستی تلاش می‌کنند.

به تازگی نگرانی‌ها در زمینه بازسازی ساختار داعش از سوی آمریکا با کمک همپیمانان منطقه‌ای این کشور در سایه تحرکات مشکوک آمریکایی در مرز سوریه و عراق، افزایش یافته و از همین رو، درخواست‌ها در عراق برای پایان بخشیدن به حضور نظامی آمریکا در این کشور بیشتر شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار جهان