استاندار خراسان رضوی بر فعال‌تر شدن ظرفیت‌های معدنی استان تاکید کرد

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: بخش مهمی از ظرفیت‌های معدنی این استان هنوز فعال نشده و با تحقق این ظرفیت‌ها شاهد شکوفایی اقتصادی و کاهش بیکاری خواهیم بود.

محمدصادق معتمدیان چهارشنبه شب در دیدار با تعدادی از اهالی و مسوولان شهر عشق‌آباد نیشابور افزود: بخش میان‌جلگه نیشابور در این حوزه دارای ظرفیت‌های خوبی است که برای بهره گرفتن از آن باید برنامه‌ریزی کرد.

وی با گرامیداشت دهه فجر ادامه داد: مطالعات و اکتشاف معادن در استان مورد توجه جدی قرار دارد و به رغم تحریم‌های ظالمانه با وجود ظرفیت‌های فراوان در این استان پهناور در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و معدنی هیچ مشکلی نخواهیم داشت.
استاندار خراسان رضوی گفت: یکی از اولویت‌های جدی ما که در استان تدوین شده و با حمایت همه نهادهای حاکمیتی اجرایی می‌گردد توجه ویژه به مناطق کم‌تر توسعه یافته و تازه تاسیس است.
وی افزود: با حضور در بین ‌مردم مشکلات، مطالبات و نارسایی‌هایی که توسط مردم مطرح می‌گردد شناسایی شده و از این طریق امید و دلگرمی در بین مردم افزایش می‌یابد.
معتمدیان در سفر به نیشابور با حضور در گلزار شهدای شهر عشق‌آباد با اهدای گل به مقام شامخ شهدا ادای احترام نموده و در بقعه امامزاده حمزه این شهر با تعدادی از شهروندان به صورت چهره به چهره ملاقات کرد.
وی در ادامه این سفر با سید علی تقی آبادی جانباز ۷۰ درصد جنگ تحمیلی در نیشابور دیدار و از خانواده وی دلجویی کرد.

افتتاح تاسیسات آب‌رسانی جاده باغرود و مرکز پزشکی شمس شرق از جمله برنامه‌های استاندار خراسان رضوی در سفر به نیشابور است.

معتمدیان در هفتمین سفر شهرستانی خود برای بررسی میدانی وضعیت این استان، دیدار مستقیم با شهروندان و خانواده شهدا و اطلاع از مشکلات آنان و افتتاح طرح‌های به ثمر نشسته شهرستان‌های نیشابور، فیروزه و زبرخان در مرکز این استان را در دستور کار خود قرار داده است.
وی امروز طی سفر به شهرستان زبرخان مرکز جامع سلامت حاجی‌آباد را افتتاح کرد و پس از دیدارهای چهره به چهره مردمی و دیدار با خانواده شهدا در نشست جمع بندی سفر به این شهرستان شرکت کرد و سپس راهی نیشابور شد.

شهرستان ۴۰۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری مشهد، شهرستان ۴۲ هزار نفری فیروزه در ۱۶۲ کیلومتری و شهرستان ۶۰ هزار نفری زبرخان نیز در ۱۰۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =