تشدید نظارت‌ها برای مقابله با کرونا در اصفهان ضروری است

اصفهان- ایرنا- سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان گفت: اکنون با کاهش پانزده درصدی متوسط رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این استان ۸۰ درصد است که تشدید نظارت‌ها با هدف مقابله با ویروس کرونا ضروری است.

به گزارش ایرنا، حجت الله غلامی شامگاه روز چهارشنبه در حاشیه جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با حضور استاندار اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: باید دستورالعمل‌هایی بهداشتی سرلوحه امورات مردم باشد.

وی ادامه داد: در ابتدای جلسه گزارشی از وضعیت شیوع کرونا در استان توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان و کاشان ارائه شد.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان تصریح کرد: شرایط خوبی به لحاظ شیوع کرونا در استان اصفهان داریم اما زنگ خطری تغییر وضعیت رنگ‌بندی استان از شهرستان اردستان آغاز شده است.

وی اضافه کرد: شهرستان اردستان طی روزهای گذشته در وضعیت آبی قرار است که به زرد تغییر رنگ پیدا کرد.

غلامی با اشاره به سفرهای نوروزی اظهار داشت: با توجه به بخشنامه و دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا در جلسات ستاد سفرهای ایمن برای سفرهای نوروزی برنامه ریزی‌های لازم صورت بگیرد.

وی گفت: همچنین مقرر شد بازارهای روز در اقدامی مشترک بین سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و شهرداری‌ها برنامه منظمی برای ارائه کالاهای مناسب برای مردم در ایام عید نوروز برنامه ریزی کنند.

براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون یک میلیون و ۴۳۸ هزار و ۲۸۶ نفر در کشور به کرونا مبتلا شدند و ۵۸ هزار و ۱۸۹ نفر بر اثر این بیماری جان باختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها