پنج هزار میلیارد ریال برای بازسازی شبکه فاضلاب خرمشهر نیاز است

آبادان - ایرنا - سرپرست اداره امور آبفای خرمشهر گفت: ۷۰ درصد شبکه فاضلاب خرمشهر فرسوده است و به پنج هزار میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی و نوسازی آن نیاز است.

به گزارش ایرنا علیرضا بنیادی چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در سال گذشته ۱۲۰ میلیارد ریال به اصلاح شبکه فاضلاب خرمشهر اختصاص یافت و پیمانکار به صورت جهادی در حال اجرای طرح است و تلاش می‌شود بخش عمده مشکل فاضلاب مناطق بحرانی خرمشهر با این اعتبار برطرف شود.

وی افزود: در خصوص تخصیص اعتبار از محل ماده ۵۶ با همکاری نماینده مردم خرمشهر پیگیری لازم انجام شد و مقرر شد در مرحله اول ۱۵۰ میلیارد ریال به بازسازی بخش دیگری از شبکه فرسوده فاضلاب خرمشهر اختصاص یابد. 

بنیادی مناطق بحرانی خرمشهر از نظر فاضلاب را کوی فرشید، طویجات، کوی ویلا، عشایر و کوی طالقانی بیان کرد و گفت: به منظور رفع مشکل فاضلاب در برخی از مناطق بحرانی سعی بر این است که ایستگاه‌های پمپاژ  به روزرسانی شوند و در این راستا ایستگاه عشایر در حال بازسازی است و تا ۲۰ روز آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بازسازی ایستگاه‌های پمپاژ مناطق بحرانی  در اولویت کاری آبفا قرار دارد گفت: پس از بارندگی اوایل پاییز ایستگاه‌های پمپاژ مورد ارزیابی قرار گرفتند و  ۹ ایستگاه مناطق بحرانی همچون کوی معین یک و ۲و زمین شهری بازسازی شدند.

بنیادی افزود: در این مناطق خط فاضلاب به شدت فرسوده بود و تا عمق ۶ متر با توان نیروهای اداره امور آبفای خرمشهر عملیات انجام و حدود ۴۵ متر از خط فاضلاب کوی معین تعویض شد.

وی یکی از اولویت‌های دیگر مهم آبفا خرمشهر را اصلاح ایستگاه فاضلاب کوی ایران زمین اعلام کرد و گفت: ایستگاه پمپاژ ایران زمین منطقه کوی بهروز را که در بارندگی سال گذشته از مناطق بحرانی آبگرفتگی بود را پوشش می‌دهد.

بنیادی تصریح کرد: برای رفع مشکل فاضلاب عمدتا مناطق بحرانی ایستگاههای پمپاژ بازسازی و خطوط به طول ۲۰ کیلومتر لایروبی شد.

وی در بخش دیگری عمده مشکلات شبکه فاضلاب خرمشهر را نبود شبکه دفع آبهای سطحی بیان کرد و گفت: شبکه فاضلاب خرمشهر در شبانه روز ظرفیت ۸۰ تا ۹۰ متر مکعب فاضلاب را دارد و با اضافه شدن آبهای سطحی ناشی از بارندگی فشار مضاعفی بر آن وارد می‌شود.

۵۵ میلیارد ریال برای اصلاح شبکه آب روستایی خرمشهر نیاز است

سرپرست اداره امور آبفای خرمشهر گفت: برای به روزرسانی تاسیسات آبرسانی شهدای غرب کارون و حفارشرقی و خطوط شبکه آب روستایی شهرستان خرمشهر به ۵۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است و در صورت تخصیص اعتبار ، کمتر از یکسال به بهره برداری خواهد رسید.
بنیادی گفت: همچنین روستاهای مسیر شلمچه با توجه به حساسیت موضوع آبرسانی با کیفیت به آن نیازمند خط مجزا از تاسیسات طرح جامع به ایستگاه تقویت فشار شهدای شلمچه است و مطالعات و برنامه‌ریزی این طرح در حال انجام است و پس از پایان مطالعات وارد فاز اجرا می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها