روستائیان قم از خدمات کاروان سلامت هلال احمر بهره مند شدند

قم – ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و دهه مبارک فجر، طرح کاروان سلامت هلال احمر در روستای مشک آباد بخش قنوات اجرا و بیش از ۲۰۰ نفر از اهالی این روستا از خدمات این کاروان بهره‌مند شدند.

به گزارش چهارشنبه شب روابط عمومی جمعیت هلال احمر قم، محمدرضا بهرامی افزود: این کاروان به منظور تحقق اهداف این جمعیت از جمله حفاظت از سلامت انسان‌ها و کاهش آلام و رنج‌های بشری در قالب برنامه‌های حمایتی هلال احمر است.

وی با اشاره به اینکه اعزام کاروان‌های سلامت به مناطق محروم از جمله طرح‌های موفق در زمینه ارائه خدمات رایگان پزشکی و آموزش روستاییان در زمینه‌های مختلف است بیان کرد: هدف از اجرای طرح کاروان سلامت و اعزام پزشکان به مناطق محروم، ایجاد زمینه رشد و توسعه سلامت در روستاهای مختلف، کمک به بهبود سطح سلامت و تغذیه مردم با حفظ کرامت انسانی و حس نوعدوستی و اعتلای فرهنگ داوطلب محوری بین مردم است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: در این طرح ۴۵ نفر از اعضا و داوطلبان، خیرین، پزشکان متخصص زنان و زایمان، داخلی، کودکان، پزشک عمومی، پرستار، مشاوران مامایی و روانشناسی به ۲۱۰ نفر از اهالی روستای مشک‌آباد از توابع بخش قنوات به ارائه خدمات پرداختند.

بهرامی با اشاره به خدمات ارائه شده توسط کاروان سلامت در روستای مشک‌آباد اظهار کرد: ویزیت رایگان توسط پزشکان داوطلب، مشاورین مامایی، مشاوره روانپزشکی، اهدای داروی رایگان از جمله‌ خدمات درمانی ارائه شده در این طرح بود.

وی افزود: برگزاری مسابقات ورزشی، فرهنگی ویژه کودکان و نوجوانان، آموزش امداد و کمک‌های اولیه، نحوه مقابله با ویروس کرونا و مهارت‌های زندگی و اهدای بسته‌های معیشتی به خانواده‌های نیازمند از جمله برنامه‌های فرهنگی، آموزشی و حمایتی این کاروان بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم، غبارروبی مزار شهدای روستای مشک‌آباد توسط داوطلبان به مناسبت دهه مبارک فجر و بررسی مشکلات و معضلات این روستا از جمله تعمیر دستگاه آب شیرین‌کن، اهدای تعدادی بخاری به خانواده‌های نیازمند به دلیل برودت سرما در این منطقه را از دیگر خدمات کاروان سلامت هلال احمر در این روستا برشمرد.

بهرامی بیان کرد: دیدار با خانواده سالمندان و بیماران صعب‌العلاج روستای مشک‌آباد با هدف کاهش آلام و آسیب خانواده‌ها در قالب طرح نیایت و اهدای بن و سبد معیشتی و همچنین تامین بخشی از هزینه‌های دارو و درمان آنان به صورت بلاعوض از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این کاروان بود.

وی خاطر نشان کرد: این جمعیت اعزام کاروان سلامت را برای اثرگذاری بیشتر و اجرای بهتر با مشارکت معاونت‌های داوطلبان، جوانان، درمان و توانبخشی، آموزش و پژوهش و امداد و نجات برگزار کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها