مرکز کنترل سرطان ایرانیان در کرمان به بهره‌برداری رسید

کرمان - ایرنا - مرکز کنترل سرطان ایرانیان که تفاهم نامه احداث آن ماه گذشته بین مجموعه خیریه راهبری آلا و موسسه خیریه بیماران خاص ثامن الحجج (ع) در کرمان منعقد شد، امروز (چهارشنبه) در دارالشفای امام رضا (ع) این استان به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل گروه توسعه سرمایه گذاری انتخاب در حاشیه افتتاح مرکز کنترل سرطان ایرنیان با عنوان مکسا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: راه اندازی این مرکز کنترل سرطان با همکاری خیرین استانی انجام شد.

محمدرضا دیانی افزود: بیماران سرطانی غیر از درمان نیازمند مراقبت های همراه با درمان هستند و راه انداری کلینیک هایی مانند درد، تغذیه، کلینیک های معنوی و روانشناسی می تواند به بهبود شرایط این بیماران کمک کند که مکسا با راه اندازی این کلینیک ها سعی در کاهش آلام بیماران دارد.

وی اظهار داشت: بیمار مبتلا به سرطان از زمانی که می خواهد بیماری خود را بپذیرد تا زمانی که به درمان می پردازد و حتی بعد از آن نیازمند مدیریت شرایط بحرانی خود و خانواده است و مرکز مکسا کلینیک های مختلف را به منظور کاهش بحران در بیماران سرطانی راه اندازی کرده است.

مدیرعامل گروه توسعه سرمایه گذاری انتخاب تصریح کرد: کلینیک مراقبت های معنوی و روانشناسی نیز در مرکز مکسا برای بیماران مبتلا به سرطان راه اندازی شده است.

وی گفت: بسیاری از بیماران سرطانی نیازمند انتقال از بیمارستان به منزل هستند تا با آرامش روانی بهتری دوران درمان و بیماری را طی کنند لذا این بیماران بعد از انتقال به خانه تجهیزات مورد نیاز را به منظور طی شدن روند درمان از طریق مکسا دریافت می کنند.

دیانی تاکید کرد: مرکز مکسا خدمات پزشکی، پیراپزشکی و پرستاری را به صورت مجانی به بیماران سرطانی ارائه می دهد و بیماران سرطانی با توجه به شرایط خاصی که دارند نیازمند دریافت خدمات و تجهیزات مورد نیاز برای درمان بیمارری خود در منزل حتی از طریق تلفن هستند.

وی با بیان اینکه سایر کشورها در زمینه پیشگیری و غربالگری سرطان اقدامات خوبی انجام داده اند بیان کرد: اگر بیماری سرطان به موقع شناخته شود به طور قطع می تواند قابل درمان باشد لذا بیمارانی دچار بحران می شوند که دیر از بیماری خود مطلع می شوند.

مدیرعامل گروه توسعه سرمایه گذاری انتخاب اظهار داشت: یکی از اقداماتی که مکسا انجام می دهد انجام غربالگری است که بسیار حائز اهمیت است.

وی تاکید کرد: پیگیری، مشاوره و غربالگری بیماران سرطانی می تواند گام مهمی در بهبود شرایط این بیماران باشد.  

وی اظهار داشت: راه اندازی مرکز سرطان مکسا اقدامی انسانی، اخلاقی و دینی است که با الهام گرفتن از مکتب اهل بیت (ع) در راستای درمان و کمک به بیماران سرطانی که بخش آسیب پذیر جامعه هستند انجام شده است.

مدیرعامل گروه توسعه سرمایه گذاری انتخاب گفت: مکسا در اصفهان و تهران فعال است و امروز مرکز کنترل سرطان ایرانیان با در کرمان، خراسان رضوی، قم، کاشان راه اندازی شد و بزودی این مرکز در ۱۴ منطقه از کشور راه اندازی می شود و امیدوارایم با این خدمت آلام و مشکلات بیماران سرطانی کاهش دهیم.

وی ادامه داد: مکسا در اصفهان و تهران بیش از هشت هزار بیمار سرطانی را زیر پوشش دارد و امیدواریم در کرمان با همت خیرین و موسسه خیریه ثامن الحجج (ع) آلام بیماران سرطانی را نه تنها در شهر کرمان بلکه در شهرها و سایر شهرستان های این استان تسکین بخشیم.

دیانی گفت: خیرین کرمانی و در راس آنها علی شمسی نیا مدیرعامل موسسه خیریه ثامن الحجج (ع) اولویت مورد نیاز کرمان را به درستی تشخیص داده و کار بسیار ارزشمندی را رقم زده اند.

وی تاکید کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی کرد که مردم کرمان از این خدمات به خوبی استفاده کنند و این خدمات توسعه پیدا کند به طوری که هر بیمار سرطانی در کرمان در مورد بیماری خود نیازمند سئوال، مشاوره و یا حضور پزشک و پرستار در منزل بود بتواند ازخدمات مکسا استفاده کند.

وی ضمن اینکه از مردم و خیرین کرمان خواست مرکز مکسا را حمایت و یاری کنند افزود: این مرکز امروز به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) راه اندازی شد و اولویت اصلی آن تسکین آلام مادران سرطانی است زیرا مادر نقش اساسی در خانواده دارند.

از نگاه مکسا، مراقبت های حمایتی و تسکینی بیماران سرطانی محدود به بیمارستان یا درمانگاه نیست؛ بلکه در مکان‌های مختلف و به شکل‌های متفاوت انجام می‌شود و از هزینه های درمانی این بیماری نیز نمی توان چشم پوشی کرد.
بر همین اساس، پس از طی بیش از ۱۰ سال تجربه موفق در این زمینه و در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی گروه انتخاب در حوزه سلامت، دفاتر جدید مرکز کنترل سرطان ایرانیان (مکسا) در چهار استان کرمان، خراسان رضوی، قم و کاشان، با هدف گسترش ارائه مراقبت های حمایتی و تسکینی به بیماران مبتلا به سرطان و خانواده‌ آن ها، امروز (چهارشنبه ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۹ ) افتتاح خواهد شد. 

مکسا در حال حاضر با ارائه خدمات طب تسکینی برای مادران مبتلا به سرطان و امکان دسترسی به مراقبت های حمایتی و تسکینی را برای بیماران مبتلا به سرطان در شهرهای تهران و اصفهان فراهم آورده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها