آیت الله مکارم شیرازی ارتحال آیات نظری و جلالی خمینی را تسلیت گفت

قم – ایرنا – آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، با صدور پیام هایی، ارتحال آیات حاج شیخ عبدالله نظری‌خادم‌الشریعه عالم برجسته خطه مازندران و همچنین حیدرعلی جلالی خمینی از شاگردان امام خمینی(ره)را تسلیت گفت.

در پیام این مرجع تقلید که نسخه ای از آن چهارشنبه شب در اختیار ایرنا قرار گرفته، آمده است: رحلت عالم فرزانه آیت الله حاج شیخ عبدالله نظری، موجب نهایت تأسف گردید.

پیام افزوده است: عالم بزرگواری که در طول حیات مبارک خود خدمات بسیاری به اسلام و مکتب مقدس اهل بیت(ع) نمود و در مسائل انقلابی نیز از هیچ کمکی فروگذار نکرد. خداوند روح مقدس او را با ارواح انبیاء‌ و اولیاء محشور گرداند و به بازماندگان او صبر و اجر فراوان عنایت فرماید.

این مرجع تقلید در پیام خود آورده است: اینجانب این مصیبت دردناک را به مردم شریف مازندران، علاقه مندان و دوستان و به خصوص به خانواده گرامی ایشان تسلیت عرض می کنم.

آیت‌الله عبدالله نظری خادم الشریعه، یار همراه امام خمینی (ره) هنگام بازگشت از پاریس به ایران ف صبح روز یکشنبه ۱۲ بهمن ماه در سن ۸۸ سالگی دار فانی را وداع کرد.

آیت الله نظری متولد سال ۱۳۱۱ در شهر زیراب ، از علما و شخصیت های دینی و انقلابی استان مازندران به شمار می رود که در میان مردم از جایگاه و محبوبیت ویژه ای برخوردار بوده است .

وی در بحبوبه انقلاب اسلامی نقش اثرگذاری در تبلیغ انقلاب در میان مردم مازندران داشت به طوری که او به همراه مرحوم حجت الاسلام مصطفی مصطفوی پیام همراهی مردم زیراب با انقلاب را به امام خمینی (ره) منتقل می کرد.

آیت الله نظری در زمان حضور امام خمینی (ره ) در نوفل لوشاتو ، به مدت ۱۱ روز در آنجا حضور داشت و به همراه بنیانگذار انقلاب اسلامی ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به ایران بازگشت .

همچنین آیت الله ناصر مکارم شیرازی، در پیامی جداگانه، ضمن تسلیت رحلت رحلت آیت الله حیدرعلی جلالی خمینی، آورده است: آیت الله جلالی خمینی به دیار باقی شتافت و همگان را در غم و اندوه خود فرو برد. عالمی که عمری خدمت به اسلام و مکتب اهل بیت(ع) سپری نمود.

پیام افزوده است: اینجانب این مصیبت جانکاه را به مردم بزرگوار تهران و اهالی محترم خمین و تمام دوستان و علاقه مندان ایشان تسلیت عرض می کنم و برای بازماندگانش صبر و اجر فراوان از درگاه ایزد منان مسألت دارم.

آیت الله جلالی خمینی از شاگردان و نمایندگان امام خمینی (ره) در حج ۱۳۶۰،  امامت جمعه شهر خمین در سال ۱۳۶۲ و از پایه‌گذاری حوزه علمیه خمین و مجتمع فقهی پژوهشی تهران روز چهارشنبه در ۸۸ سالگی درگذشت.

آن مرحوم در سال ۱۳۱۱متولد شده و با حکم امام راحل از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون امامت مسجد احمدیه در نارمک را برعهده دارد. وی همچنین بنیانگذار حوزه علمیه جلالی خمینی در نارمک بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها