امام‌جمعه یزد: از فضای مجازی برای بیان برکات نظام استفاده شود

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد گفت: از فضای مجازی برای بیان برکات نظام و انقلاب اسلامی برای مردم و نسل جوان استفاده شود.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری شامگاه چهارشنبه در همایش ائمه جمعه استان که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد افزود: محل‌های نمازجمعه قرارگاه فرهنگی و بصیرت است و باید از این سنگرهای مقدس با بهره‌گیری مناسب از فضای مجازی، مردم و نسل جوان را در جریان دستاوردهای عظیم نظام قرار داد.

وی با تبریک دهه فجر و اینکه به رغم تمامی توطئه‌های گسترده دشمنان در ۴۲ سال گذشته خدمات و اقداماتی بیشماری توسط نظام صورت گرفته اشاره کرد و افزود: ائمه جمعه از فرصت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برای روشنگری و آگاهی‌بخشی مردم و جوانان استفاده کنند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: بیان ثمرات انقلاب و نظام در عرصه‌های مختلف موجب شکست توطئه‌های استکبارجهانی و مایه امید مردم است، بنابراین سنگرهای نمازجمعه و ستادها نقش مهمی در تبیین برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی  و ارتباط قوی با جوانان دارند.

ناصری یزدی به اهمیت به ارتقای فرهنگی شهرستان‌ها با محوریت مساجد و همکاری سایر تشکل‌های مردمی و  هیات‌ها به عنوان یک ضرورت اشاره کرد که در این ارتباط تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته و به خاطر اهمیت و کارکرد آن باید روز به روز تقویت شود.       

همچنین رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه یزد به تشکیل کمیته رسیدگی به امور مساجد با هدف رصد این سنگرها با همکاری تشکل‌های مختلف و ائمه جماعت در سطح استان اشاره کرد که تاکنون فعالیت‌های خوبی صورت گرفته و این هدف ادامه دارد.

حجت‌الاسلام سید جمال‌الدین نجم‌الهدی افزود: این کمیته باید در سایر شهرستان‌ها و مناطق دیگر تشکیل شود و ماموریت اصلی آن به خصوص در شرایطی که تهدید نرم دشمنان وجود دارد،  رصد امور مساجد و اعتلای این مراکز فرهنگی و مذهبی تا رسیدن به طراز انقلاب اسلامی است.

در این نشست مسایل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی مناطق مطرح و بررسی شد.

در ۲۸ محل نمازجمعه در استان یزد اقامه می‌شود.

  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها