نقش زنان در توسعه و اصلاح جامعه بی‌بدیل است

قزوین - ایرنا- استاندار قزوین، نقش زنان را در توسعه و اصلاح جامعه بی‌بدیل دانست و گفت: پس از انقلاب شکوهمند اسلامی بستر مناسب برای پیشرفت و اعتلای بانوان در عرصه‌های مختلف فراهم آمد.

به گزارش ایرنا،هدایت الله جمالی پور چهارشنبه شب در آئین تقدیر از زنان موفق استان قزوین که به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) برگزار شد،افزود: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی زنان با حفظ شان و جایگاه خود توانسته‌ اند در عرصه های مختلف نقش آفرینی بسیار خوبی ایفا کنند.

وی اظهار داشت: نقش و رسالت زنان در تربیت فرزندان، توسعه اجتماعی و عاطفی خانواده ها و مدیریت اقتصاد بسیار تعیین کننده است.

جمالی پور با تاکید بر کسب دانش و آگاهی از سوی بانوان، ادامه داد: زنان محور تربیت جامعه ای هستند که بنیان آن خانواده است و کسی می‌تواند خانواده و فرزندان را خوب تربیت کند که دانش و آگاهی مناسبی داشته باشد.

وی تاکید کرد: اگر به رسالت و نقش زنان در جامعه توجه شود بسیاری از معضلات، آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی قابل حل خواهد بود.

جمالی پور افزود: دختران، زنان و مادران برای رسیدن به جایگاه والا، سیره عملی و سبک زندگی حضرت زهرا(س) را در عرصه‌های مختلف الگوی خویش قرار دهند.

نماینده عالی دولت در استان قزوین اضافه کرد: بزرگداشت هفته زن بهترین فرصت برای تببین ابعاد شخصیتی و زندگی حضرت فاطمه (س) است.

وی با بیان اینکه زنان اگر به جایگاه واقعی خود توجه کنند جامعه به سرعت اصلاح می شود،تصریح کرد: کشور ایران با تاریخ و تمدن و اصالت و داشتن بزرگان و اندیشمندان در جایگاه خاصی برخوردار است که نشانگر تلاش های جدی بانوان این سرزمین برای تربیت بزرگان بوده است.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: جامعه ای که به دنبال تاثیرگذاری جدی است باید به قشر جوان و بانوان توجه کند چرا که آنان محور کانون خانواده هستند و هر گونه تغییر در جامعه از تغییر در این نهاد بنیادی شروع می شود.

جمالی پور با بیان اینکه مادران و همسران می توانند با پشتیبانی خود زمینه ساز رشد و توسعه کشور شوند،افزود: میهن اسلامی ما از ظرفیت های بالایی برخوردار است و پیشینه درخشانی برخوردار است و ما می توانیم در همه عرصه ها در دنیا پیشتاز باشیم.

وی در ادامه با گرامیداشت دهه مبارک فجر، یادآور شد: ارزش و اخلاق عناصر مهمی بودند که مردم را در کنار امام خمینی (ره) قرار داد و موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد.

در این مراسم از تمبر مادرانه و بازنگری سند ارتقای زنان رونمایی شد و همچنین از ۱۸ زن موفق استان در عرصه های مختلف تجلیل به عمل آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها