قاسم سلیمانی نماد مقاومت در مقابل نظام سلطه در جهان است

تهران - ایرنا - نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: شهید سردار حاج قاسم سلیمانی نماد مقاومت در مقابل نظام سلطه و استکبار در همه جهان است.

به گزارش ایرنا از سازمان اوقاف و امور خیریه ،‌ حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی اظهار کرد: حاج قاسم از انسانیت، بشریت و حریت دفاع کرد و به همه دنیا گفت این نظام سلطه، طاغوت است و مقابل خداست. انقلاب اسلامی حاج قاسم ها به دنیا تحویل داده است.

وی تصریح کرد: جنگ گرم و سخت در برابر ما دیگر شرقی ها و غربی ها را خسته کرده و این ها به سمت و سوی جنگ نرم رفته اند. از روز اول انقلاب اسلامی جنگ نرم علیه ما بوده است. تحریم از روز اول انقلاب بوده است. از همان اول می‌خواستند ما نباشیم. اما این انقلاب ادامه پیدا خواهد کرد.

خاموشی با اشاره به آیاتی از سوره تحریم و توصیه‌های قرآن کریم به بانوان نسبت به دریافت و پرداخت شایعات در کشور هشدار داد و گفت : اگر همسر خوبی دارید خوبی او نعمت است اما دلیل بر نجات شما نیست شما هم باید خوب باشید. شما باید نسبت خود را با خدا از لحاظ ایمان تعیین کنید.
وی ضمن برشمردن مصادیق زنان بهشتی و جهنمی در قرآن ادامه داد:  همسر فرعون مصداق بارز بهشتیان است. ادعای فرعون این بود؛ انا ربکم الاعلی همسر فرعون در همان خانه زندگی می‌کرد ولی گفت: رَبِّ ابْنِ لِی عِنْدَکَ بَیْتًا فِی الْجَنَّةِ وَنَجِّنِی مِنْ فِرْعَوْنَ وَعَمَلِهِ وَنَجِّنِی مِنَ الْقَوْمِ الظَّالِمِینَ...انقلاب اسلامی ایران خیلی‌ها را از هم در آرمان و خط و ایده جدا کرد همین الان هم غربال انقلاب در حال کار کردن است. آن کسانی که در راه انقلاب باقی می‌مانند مصداق همین آیه هستند.
خاموشی افزود: زنان اگر پاکدامنی کنند مانند حضرت مریم همه چیز را به دست می‌آورند و اگر پاکدامنی را از دست بدهند همه چیز را از دست می‌دهند.

وی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد:صدیقه کبری در نگاه ما همان کوثر است که قرآن فرموده. کوثر چشمه جوشان است. تلاقی انقلاب اسلامی با میلاد کوثر این وعده را به ما می دهد که چهل سال دوم کوثر نابی با حضور زنان پاکدامن و کسانی که آنها تربیت می‌کنند ان شا الله شکل می‌گیرد و این ها در مقابل نظام سلطه می‌ایستند و خداوند به انقلاب عزت می‌دهد. عزتی که حاج قاسم را جهانی می‌کند.

خاموشی در بخش پایانی سخنانش به مرور و تبیین توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه گام دوم انقلاب اسلامی پرداخت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار جامعه