بیله‌سوار مغان در مسیر توسعه اقتصادی و فرهنگی است

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: شهرستان بیله‌سوار مغان در مسیر توسعه اقتصادی و فرهنگی قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو چهارشنبه شب در حاشیه بهره‌برداری از طرح‌های اقتصادی و عمرانی بیله‌سوار افزود: همزمان با دهه فجر پروژه‌های اقتصادی و فرهنگی مختلفی در این شهرستان بهره‌برداری شد که در سطح ملی و استانی کم‌نظیر است.

وی بیان کرد: بهره‌برداری از مجموعه دامداری هزار و ۵۰۰ راسی در کشت و صنعت پارس از جمله طرح‌های مهمی است که ظرفیت تولید شیر در این مجتمع را دو برابر می‌کند.

استاندار اردبیل اظهارکرد: ایجاد مزرعه تولید چوب در این مجتمع از طرح‌های دیگر این شهرستان است که با هدف تولید چوب برای صنایع بالادستی از جمله ام دی اف ایجاد شده است.

بهنامجو تصریح کرد: برخی افراد برای تامین موادخام صنایع ام دی اف اقدام به قطع درختان می‌کنند که این طرح کشت صنعتی با تولید چوب و عرضه آن در سطح استان و کشور از بروز چنین مسائلی جلوگیری می‌کند.

او اجرای طرح ۲۵ هکتاری اراضی تولید درخت بادام را از دیگر طرح‌های کشاورزی در این مجموعه ذکر کرد که نویدبخش رونق اقتصادی در این شهرستان است.

استاندار اردبیل به برنامه‌ریزی برای کشت گلخانه به مساحت ۱۰۰ هکتار در بیله‌سوار اشاره کرد و افزود: بر اساس هدف‌گذاری انجام شده ، ۲۰ هکتار آن در گام اول شروع شده و تابستان سال آینده به اتمام می‌رسد.

وی تولید بذر صیفی و سبزیجات به میزان ۲ تن در این شهرستان را از دیگر طرح‌های مهم اقتصادی منطقه برشمرد و تصریح کرد: بر اساس آمارهای جهاد کشاورزی کل بذر مورد نیاز کشور به صیفی و سبزیجات پنج تن است که ۲ تن آن به همت شرکت دانش‌بنیان و جوانان این شهرستان تولید می‌شود.

وی گفت: این کار حیاتی از واردات بذر سبزی و صیفی‌جات کشور را بی‌نیاز  و از خروج ارز از کشور جلوگیری می کند.

وی در ادامه به اقدامات فرهنگی انجام گرفته در بیله‌سوار اشاره کرد و از بهره‌برداری از مجتمع کتابخانه‌ای این شهرستان خبر داد.

بهنامجو بیان کرد: این کتابخانه با مجموعه‌های مختلف کتابخانه‌ای و فرهنگی در اختیار نوجوانان و جوانان و حوزه فرهنگ منطقه قرار گرفت.

وی افتتاح بخش آی سی یو و دیگر بخش‌های ویژه بیمارستان با همکاری خیرین و پست ۶۳ کیلوولت برق را از دیگر طرح‌های افتتاحی ذکرکرد و افزود: کمربندی بیله‌سوار هم که یکی از دغدغه‌های اهالی بود تا ۶ ماه آینده تکمیل خواهد شد.

بیله‌سوار مغان در شمال اردبیل و در جوار جمهوری آذربایجان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =