۱۵ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۰۷
کد خبرنگار: 1010
کد خبر: 84210472
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰ طرح دهه فجر در قمصر کاشان بهره‌برداری و کلنگ‌زنی شد

کاشان - ایرنا - ۱۰ طرح عمرانی، ورزشی، رفاهی و بهداشتی با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۳۸ میلیون تومان در شهرهای کامو چوگان و جوشقان قالی بخش قمصر کاشان روز چهارشنبه همزمان با چهارمین روز دهه مبارک فجر بهره‌برداری و کلنگ‌زنی شد.

به گزارش ایرنا، فرماندار ویژه کاشان در حاشیه بهره‌برداری از این طرح‌ها گفت: مهم‌ترین طرح امروز بهره‌برداری از مرکز خدمات جامع سلامت امام حسن مجتبی (ع) با زیربنای ۳۴۳ مترمربع در زمینی به مساحت ۲ هزار مترمربع در شهر کامو چوگان بود.

علی‌اکبر مرتضایی افزود: این طرح با صرف ۸۱۸ میلیون تومان از محل اعتبارهای ملی و دانشگاه علوم پزشکی کاشان ساخته شده و خیران سلامت نیز در تکمیل فضای فیزیکی آن همکاری کردند.

وی اظهار داشت: مرکز خدمات جامع سلامت امام حسن مجتبی (ع) با هدف تامین ارتقای سطح سلامت جسمی، روانی و بهداشتی، خدمات تشخیص زودهنگام عوامل خطر و بیماری‌های واگیر و غیرواگیر، خدمات سلامت دهان و دندان، محیط و کار، مراقبت از سلامت تمامی گروه‌های سنی کودک و نوجوان، جوان، میانسال، سالمند و مادران باردار با جمعیت بیش از یک هزار و ۳۰۰ نفر را انجام می‌دهد. 

فرماندار کاشان تصریح کرد: برای اجرای طرح کنترل سیلاب حوضه آبخیز روستای قهرود کاشان نیز یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی هزینه شده است.

وی ارتفاع‌بندهای طرح کنترل سیلاب حوضه آبخیز قهرود را از چهار تا هفت متر برشمرد و گفت: حجم آبگیری این طرح نزدیک به ۲۵ هزار مترمکعب است.

مرتضایی افزود: چهار طرح نیز از سوی شهرداری جوشقانی قالی با اعتبار چهار میلیارد و ۴۲۰ میلیون تومان رونمایی شد که شامل سرای فرهنگ و هنر، مجموعه ورزشی، بیل مکانیکی و غرفه صنایع دستی، بوم‌گردی و گردشگردی  بود.

وی آسفالت معابر روستای جوینان از توابع بخش قمصر با صرف اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان را از دیگر طرح‌های مورد بهره‌برداری به مناسبت دهه فجر بیان و تصریح کرد: سه طرح هم شامل پاتوق شهری جوشقانی قالی و بوستان گل‌محمدی، بلوار سردار شهید قاسم سلیمانی و میدان رصدخانه نیز در شهر کامو با اعتبار چهار میلیارد تومان کلنگ‌زنی شد.

شهر کامو چوگان با سه هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری و شهر جوشقان قالی با سه هزار و ۳۰۰ نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری کاشان واقع است.

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی ۲۹۰ طرح عمرانی خدماتی با اعتبار ۳۹۲ میلیارد تومان در کاشان بهره‌برداری و کلنگ‌زنی می‌شود که از این تعداد، ۲۶۵ بهره‌برداری و عملیات اجرایی ۲۵ طرح آغاز خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =