معاون وزیر: وزارت صمت مشکل عرضه کالاهای اساسی در کرمان را رفع می‌کند

کرمان - ایرنا - معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت و دبیر ستاد تنظیم بازار کشور گفت: این وزارت با تفویض اختیار و تخصیص سهمیه و ارز یارانه‌ای کالاهای اساسی و تامین مواد اولیه مشکل عرضه این کالاها را در استان کرمان رفع می‌کند.

به گزارش ایرنا، عباس قبادی شامگاه چهارشنبه در نشست کارگروه تنظیم بازار استان کرمان در محل استانداری افزود: شرایط فراوانی و قیمت کالاهای اساسی مورد نظر وزارت صمت قرار دارد لذا شرایط استان کرمان نیز در زمینه رفع این مشکلات بررسی شد.

وی اظهار داشت: شرایط کالا در نگاه کلان استان کرمان مناسب است و چند مورد مشکل کالاهای اساسی نیز در تهران پیگیری می شود.

وی با اشاره به باوجود ۲ کارخانه روغن نباتی استان کرمان گفت: مقرر شد که ماده اولیه به اندازه کافی و نیاز این کارخانه‌ها تامین شود.

دبیر ستاد تنظیم بازار کشور گفت: شکر خانوار سهمیه‌ای با قیمت هشت هزار و ۷۰۰ تومان به استان کرمان تخصیص یافت و همچنین برنج، گوشت و مرغ سهمیه ارز ۴۲۰۰ به استان پرداخت می‌شود که ماه‌های پایانی امسال این محصولات عرضه شود.

وی با اشاره به افتتاح فروشگاه انتخاب من افزود: امیدواریم در حوزه عرضه لوازم خانگی استان با فروش فوق العاده و توزیع گسترده شرمنده مردم نباشیم.

وی با اشاره به استان پهناور کرمان با فاصله بسیار از شمال تا جنوب تصریح کرد: با تشخیص ستاد ملی قیمت‌گذاری برخی اقلام(تا ۱۵ درصد) به علت شرایط آب و هوایی و فاصله بسیار این استان در اختیار ستاد تنظیم بازار استان قرار می‌گیرد.

قبادی بیان داشت: ارز دولتی تنها به پنج کالا ازجمله چهار مورد خوراک دام و طیور و روغن خام اختصاص می یابد که در بخش عرضه، توزیع و حمل و نقل مشکلاتی وجود دارد که این مشکلات با تفویض اختیار به استان کرمان رفع می‌شود.

وی با اشاره به ابلاغ قیمت مصوب مرغ به استان ها گفت: بسته بندی روغن با ‌ارز نیمایی و شرایط خاص کشور و هزینه حمل ونقل را داریم که در بخش توزیع مرغ، دارو و مسایل بهداشتی از ارز نیمایی است که موجب افزایش قیمت این محصولات می‌شود.

وی اضافه کرد: ویروس کرونا در دنیا موجب اجازه نداشتن صادرات برای کشورها و افزایش قیمت برخی محصولات شده که در این زمیمه جو از ۲۰۰ به ۲۷۰ یورو طی ۲ ماه رسیده و نرخ گوشت نیز از آن تاثیر می گیرد اما اقتصاد ما از جهت کرونا و بحث تحریم‌ها تاب آوری خوبی دارد و باید التهاب بازار را به حداقل برسانیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها