همکاری ایران و نخجوان در امور استاندارد بررسی شد

باکو – ایرنا – در دیدار "سید احمد حسینی" سرکنسول ایران در نخجوان و "بختیار اسماعیل اف " رییس اداره دولتی نظارت بر بازار مصرف و ضد انحصار (استاندارد) جمهوری خودمختار نخجوان همکاری دو طرف برای توسعه استاندارد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 به گزارش ایرنا به نقل از سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان ، اسماعیل اف در آغاز این دیدار که روز چهارشنبه انجام شد از کمک و همراهی جمهوری اسلامی ایران به  جمهوری آذربایجان در آزادسازی سرزمین های اشغالی در قره باغ تشکر و مراتب قدردانی خود را اعلام کرد و همچنین فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تبریک گفت.

 در این دیدار در مورد همکاری اداره استاندارد جمهوری خودمختار نخجوان با سازمان ملی استاندارد ایران از جمله در استان های آذربایجان شرقی و غربی بحث شده و به اهمیت و نقش کیفیت ، مرغوبیت و نیز بسته بندی های مناسب برای صادرات کالا به نخجوان تاکید شد.

  رییس اداره دولتی نظارت بر بازار مصرف و ضد انحصار (استاندارد) جمهوری نخجوان با اشاره به عزم و اراده این جمهوری خودمختار برای ارتقای مناسبات همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران ، توجه به مسایل استاندارد از جمله ارایه توضیحات لازم به زبان آذری در محصولات صادراتی و تاریخ مصرف انها و نیز توجه به مرغوبیت و کیفیت محصولات فنی و لوازم خانگی را حائز اهمیت دانست و آن را در افزایش مراودات و نیز راحتی شهروندان نخجوانی که در سفر به ایران کالاهای مورد نیاز ایرانی را خریداری می کنند ، بسیار مهم دانست.

  سرکنسول ایران نیز در این دیدار با اشاره به موضع صریح جمهوری اسلامی در کمک به آزادسازی سرزمین های اشغالی جمهوری آذربایجان و نیز سفر اخیر وزیر امور خارجه ایران به نخجوان و دیدار از مرز دو کشور ، آمادگی سرکنسولگری برای افزایش همکاری و روابط در شرایط جدید منطقه و جمهوری آذربایجان را اعلام کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار جهان