۴۳ طرح عمرانی در بخش قهستان درمیان به بهره‌برداری رسید

بیرجند - ایرنا - ۴۳ طرح عمرانی با اعتبار ۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در بخش قهستان شهرستان درمیان به بهره‌برداری رسید.

فرماندار درمیان روز چهارشنبه در مراسم افتتاح این تعداد طرح گفت: بیش از ۱۵ هزار نفر در بخش قهستان از مزایای این طرح‎ها برخوردار شدند و برای ۲۰ نفر شغل ایجاد شد.

حسینعلی بخشی افزود: برق‌رسانی به مسکن محرومان روستای کوشکک شهرستان به نمایندگی از ۳۰ طرح برق‌رسانی با اعتبار چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان امروز به بهره‌برداری رسید.

وی بیان کرد: کارگاه زرشک پاک‌کنی در شهر قهستان با استفاده از تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی (ره) قهستان به نمایندگی از ۷۷ طرح اشتغالزایی کمیته امداد به ارزش ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افتتاح شد.

فرماندار درمیان افتتاح سنگفرش معابر در شهر قهستان، بازسازی و مرمت قنات زنگیچه، سنگ فرش معابر روستای نوقند، پایگاه اورژانس و مرکز دندانپزشکی در روستای تخته جان و مرکز دندانپزشکی در روستای خوان در مجموع با اعتبار یک میلیارد و ۳۳۳ میلیون تومان را از دیگر طرح‌های شاخص افتتاحی در بخش قهستان ذکر کرد.

وی گفت: اقدامات و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی قابل قیاس نیست و پیشرفت‌های انجام شده در همه زمینه‌ها به ویژه در زمینه‌های عمرانی، خدماتی و تامین زیرساخت‌ها بخصوص در نقاط محروم و روستایی بسیار چشمگیر و فراتر از تصور است.

وی گازرسانی به ۱۱۱ روستای شهرستان درمیان تا پایان سال جاری را گوشه‌ای از این دستاوردها برشمرد و اظهار داشت: امروز خوشبختانه در روستاهای مرزی شهرستان درمیان مردم عزیز از نعمت گاز طبیعی و برق برخوردار هستند.

بخشی با بیان اینکه خدمت به مردم بزرگترین افتخار برای مسوولان نظام است عنوان کرد: باید با تلاش و پیگیری‌های شبانه‌روزی از این فرصت مغتنم نهایت استفاده را در راستای خدمت به مردم داشته باشیم.

دیدار مسوولان با خانواده شهید گلی در روستای تخته جان از دیگر برنامه‌های چهارمین روز دهه فجر در بخش قهستان شهرستان درمیان بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها