بیش از ۱۴۰۰میلیارد ریال طرح عمرانی در خمیر به بهره برداری رسید

بندرعباس- ایرنا- همزمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر بیش از هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال طرح عمرانی در حوزه‌های مختلف با حضور استاندار هرمزگان در شهرستان خمیر به بهره برداری رسید.

استاندا ر هرمزگان عصر چهارشنبه در حاشیه بهره برداری از این طرح‌ها گفت: طرح آب شیرین کن شرکت سیمان هرمزگان از محل اعتبارات مسوولیت های اجتماعی با هزینه ای افزون بر ۴۰۰ میلیارد ریال در شهرستان خمیر به بهره برداری رسید.
فریدون همتی بیان داشت: طرح خط انتقال آب شهر بندر پل نیز به نیابت از سایر طرح‌های آب و فاضلاب در شهرستان خمیر با هزینه ۸۶ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی بیان داشت: مرحله نخست کمربندی ۳.۵کیلومتری دوبانده بندرخمیر به طول ۱.۲ کیلومتر دوبانده با هزینه ۷۵میلیارد ریال نیز از دیگر طرح‌های بهره برداری شده در این شهرستان بوده که با کاهش ترافیک شهری، عبور و مرور ایمن  و روان را در این محور به همراه خواهد داشت.
استاندار هرمزگان با اشاره به افتتاح چهار زمین ورزشی در بندرخمیر نیز اضافه کرد: این زمین‌های ورزشی با مشارکت باشگاه های سیف، بدر و محله های لشتغان علیا و سفلی و شرکت سیمان هرمزگان به بهره برداری رسید.
وی عنوان کرد: پهنای باند بندرخمیر، کهورستان و رودبار در مرکز مخابرات خمیر با هزینه ۴۹۰ میلیارد ریال، امروز ارتقاء ۱۰برابری پیدا کرد و به نمایندگی از سایر طرح‌های مخابراتی این شهرستان افتتاح شد.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با بیان اینکه در چهارمین روز دهه مبارک فجر، کلنگ احداث ۲ مدرسه نیز در شهرستان خمیر به زمین زده شد، گفت: مدرسه دخترانه ۶ کلاسه فرهنگیان با حمایت اداره کل نوسازی مدارس، شرکت سیمان هرمزگان و جمعیت حامیان بندرخمیر و مدرسه ۶ کلاسه لشتغان خمیر نیز در قالب طرح مشارکتی خیرساز احداث می شود.
همتی همچنین از افتتاح هفت واحد مسکونی ایتام در شهر خمیر خبر داد و گفت: این طرح‌ها با مشارکت سیمان هرمزگان، کمیته امداد و انجمن خیریه احداث شده است.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه روزانه کارهای بزرگی در حوزه‌های مختلف در استان و کشور درحال انجام است، گفت: یکی از مشکلات مردم خمیر آب شرب بود که امروز به لطف خداوند احداث آب شیرین کن ها در بندرعباس،  شهرستان خمیر از آب شرب پایدار و استاندارد برخوردار است.
وی افزود: انجام طرح‌های بزرگ و توسعه در سطح شهرستان‌ها نشان دهنده توجه دولت، نخبگان و مردم به عنوان محور اصلی این توسعه در مناطق است و تا پایان سال طرح‌های مختلفی در شهرستان خمیر به بهره برداری می‌رسد.
استاندار هرمزگان همچنین گفت: با مشارکت کارخانه سیمان و در قالب مسوولیت های اجتماعی، در حوزه ورزش، بهداشت، احداث فضای سبز و مدرسه سازی برنامه‌های مهمی در دستورکار قرار دارد.
همتی اضافه کرد: با حمایت هلدینگ سرمایه گذاری امید که کار احداث مخازن پایانه نفتی جاسک را بر عهده دارد، چندین طرح در قالب مسوولیت های اجتماعی در شرق هرمزگان تعریف خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =