شهرهای آذربایجان‌غربی به ۴۸ شهر افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: تعداد شهرهای استان در دولت تدبیر و امید از ۴۲ به ۴۸ شهر افزایش‌ یافته است.

علی مصطفوی روز چهارشنبه در نشست صمیمی با بانوان استانداری و فرمانداری‌های استان ضمن تبریک دهه فجر، اظهار کرد: پیش از فعالیت دولت، تعداد شهرهای آذربایجان غربی ۴۲ شهر بود که این رقم به ۴۸ ارتقا یافته است.

وی اضافه کرد: این امر مستلزم ارائه خدمات بیشتر و بهتر به ساکنان مناطق مختلف است که در این راستا نیز خدمات مختلف زیربنایی و روبنایی در این شهرهای جدید اعمال شده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: انقلاب اسلامی علی‌رغم محدودیت و تحریم‌های بسیار در طول چهار دهه گذشته به خوبی رشد کرده و امروز یکی از قدرت‌های برتر منطقه و جهان است.

وی با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار کرد: نقش بانوان در جای‌جای عرصه‌های مختلف در سطح جامعه نمایان است و همین موضوع همگان را مجاب می‌کند تا هر روز بهتر از دیروز به جایگاه زن و ارتقای این جایگاه تلاش کنند.

مصطفوی با بیان این‌که ۲۴ درصد از مدیران دولت تدبیر و امید از زنان هستند، گفت: در سال ۹۲، فقط پنج درصد از مدیران زن بودند ولی امروز این رقم حدود پنج برابر شده است.

وی با اشاره به قانون حمایت از مادران و زنان ابرانی در ازدواج با اتباع ایرانی افزود: نخستین شناسنامه در ارتباط با این مهم در شهر ارومیه صادر شده است، این مهم در حالی است که بیش از این به افراد کمتر از ۱۸ سال که از مادران ایرانی و پدران خارجی متولدشده بودند شناسنامه ایرانی اعطا نمی‌شد.

معاون استاندار آذربایجان با دعوت از بانوان استان برای حضور پرشور در انتخابات پیش رو، بیان کرد: بانوان نیز بایستی در تمامی عرصه‌ها نمایندگانی داشته باشند بنابراین انتخابات سال ۱۴۰۰ بهترین موضوع برای حضور بیش‌ازپیش بانوان در عرصه‌های مختلف جامعه است.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی با بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت، ۱۷ شهرستان ۴۸ شهر  و افزون بر ۲ هزار و ۸۰۰ روستا دارد که از این تعداد ۲ هزار و ۱۰۰ روستا بالای ۲۰ خانوار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها