افزایش دما تا پایان هفته و کاهش دما از اوایل هفته آتی در گیلان

رشت-ایرنا-سرپرست اداره پیش‌بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: از پنجشنبه (فردا)  تا جمعه تقویت جریانات جنوبی و وزش باد گرم و بتدریج از عصر و شب جمعه  فعالیت سامانه بارشی و سرد را  در استان شاهد خواهیم بود.

شبنم هادی نژاد چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده تداوم فعالیت جریانات جنوبی در منطقه تا پایان هفته است؛ بنابر این در برخی نواحی جلگه‌ای و سواحل پدیده مه، کاهش دید و در ارتفاعات و دامنه ها وزش باد جنوبی (گاهی شدید) تا عصر جمعه مورد انتظار است.
وی ادامه داد:  از اواخر وقت پنجشنبه تا بعد از ظهر جمعه با تقویت جریانات جنوبی در برخی مناطق استان و وزش باد گرم گاهی شدید و در ارتفاعات و دامنه ها خیلی شدید و افزایش دما به طور متوسط بین چهار تا هشت درجه سانتی گراد پیش‌بینی می‌شود.
هادی نژاد اضافه کرد:  به تدریج از جمعه (عصر و شب ) با ورود سامانه بارشی و ریزش جریانات سرد شمالی شرایط برای روند کاهش دما ( به طور متوسط بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتی گراد) ،  افزایش ابر و مه آلودگی،  احتمال رعد و برق ، بارندگی و وزش باد (موقتی شدید) و در ارتفاعات بارش برف تا یکشنبه  مهیا می شود.
وی به هوای استان طی دو روز آینده بر اساس نقشه های هواشناسی اشاره و تصریح کرد: بر همین اساس برای روز پنجشنبه آسمان استان کمی تا نیمه ابری،  برخی نواحی جلگه‌ای،  مه آلودگی، گاهی افزایش ابر ، بعضی نقاط با وزش باد جنوبی به ویژه عصر و شب در ارتفاعات و دامنه ها شدید و در روز جمعه آسمان استان کمی تا نیمه ابری در بعضی مناطق وزش باد گرم (گاهی شدید , ارتفاعات و دامنه ها موقتی خیلی شدید)  به تدریج افزایش ابر و مه آلود ، عصر و شب  ورزش باد شمالی و رگبار باران و احتمال رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.
وی بیشینه و کمینه دمای استان را طی شبانه روز گذشته به ترتیب مربوط به رودبار با ۲۳ درجه سانتی گراد و دیلمان با سه درجه سانتی گراد بالای صفر عنوان کرد .
 دمای رشت نیز طی شبانه روز گذشته بین ۱۳ تا ۱۶ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =