۴۵۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند

آستارا - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: ۴۵۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های این استان بستری هستند و روزانه به طور میانگین سه تا پنج نفر به دلیل ابتلا به آن در گیلان فوت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمود قاسم نژاد عصر چهارشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در فرمانداری آستارا بیان کرد: ۴۷ درصد رفت و آمد کنندگان به گیلان از استان های تهران و البرز هستند و این از دلایل شیوع کرونا در این استان است.

وی افزود: عادی انگاری، رعایت نکردن فاصله اجتماعی و استفاده نکردن از ماسک باعث تشدید وضعیت کرونا در گیلان می شود و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در اماکن پرخطر، همایش ها و رستوران ها ضرورت دارد.

وی ادامه داد: ارائه تسهیلات به واحدهای صنفی آسیب دیده از کرونا از حمایت های دولت است و افتتاح بیمارستان های تالش و لنگرود طی یک سال گذشته از جمله خدمات دولت در حوزه سلامت به شمار می آید.

او بیان کرد: در اوایل شیوع کرونا روزانه ۲ هزار ماسک در گیلان تولید می شد اما امروز چند برابر شده است و خیران، سازمان های مردم نهاد و متولیان حوزه بهداشت در این راستا همکاری کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در آستانه عید نوروز از خانواده ها خواست، در دید و بازدیدها پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

قاسم نژاد افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح بازار و مشاغل نباید کاهش یابد و پلمب واحدهایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، در دستور کار دستگاه های متولی قرار گیرد.

عباس صابر فرماندار آستارا هم در این جلسه گفت: کافی نبودن نظارت ها بر بازار و واحدهای صنفی، باعث افزایش بیماران کرونا خواهد شد و رسانه ها رعایت دستورالعمل های بهداشتی را فرهنگ سازی کنند.

وی افزود: وضعیت کرونا با هدف تسهیل امور مردم رنگ بندی می شود و رنگ زرد به منزله کاهش خطر ویروس کرونا نیست و مردم، دستورالعمل ها را در تمام شرایط رعایت کنند.

امام جمعه آستارا هم بیان کرد: مردم محدودیت های کرونا را جدی نمی گیرند و قهوه خانه ها در این شهرستان بدون در نظر گرفتن مقررات ستاد مقابله با کرونا فعالیت می کنند و باید سخت گیری ها بیشتر شود.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: تبدیل وضعیت کرونا به زرد باعث عادی انگاری شد و سهل انگاری باعث ایجاد موج جدید کرونا خواهد شد و تلاش های نیروهای بسیج در طرح غربالگری شهید سلیمانی قابل قدردانی است.

شیوع ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرده و گیلان، دومین استان درگیر با این ویروس بود و بهترین راهکار قطع زنجیره انتقال آن، ماندن در خانه، خودداری از سفر و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها