افتتاح حساب آنلاین در سامانه "شمس" بانک صادرات ایران عملیاتی شد

همزمان با گرامیداشت روز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن، از قابلیت‌های جدید سامانه «شمس» بانک صادرات ایران رونمایی و افتتاح حساب آنلاین از طریق این سامانه عملیاتی شد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، طی مراسمی به مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجر و در فرخنده سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز زن با حضور اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، حجت‌اله صیدی مدیرعامل بانک صادرات ایران و جمعی از مدیران ارشد و همکاران این بانک، از قابلیت‌های جدید سامانه شمس (شعب مجازی سپهر) رونمایی کردند و افتتاح آنلاین حساب در این سامانه عملیاتی شد.

حجت‌اله صیدی در این مراسم با بیان ویژگی‌های حضرت فاطمه زهرا (س) از زحمات بانوان همکار  قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه مدیریت مادران شهدا برای اعزام فرزندان خود به جبهه‌های جنگ حق علیه باطل، عینیت یافته، از مقام مادر شهیدان والا مقام اکبری قدردانی کرد.

 صیدی افزود: بانوان همکار ارزشمندی در شبکه بانک صادرات ایران مشغول فعالیت هستند و در حدود ١٣ هزار نفر از بانوان همکار در بانک صادرات ایران، بیش از ٣٥٠ هزار میلیارد تومان سپرده و بیش از ٤٢٠ هزار میلیارد تومان دارایی را مدیریت می‌کنند و در این سال‌های سخت در رونق و جهش تولید و اعتباردهی به بنگاه‌های تولیدی نقش اساسی داشته‌اند.

وی با بیان این که طرح طراوت بانک صادرات ایران برای تحریک تقاضا و رونق تولید ارائه شد، افزود: این طرح در شعب و استان‌ها به خوبی اجرا شده و امروز از لحاظ دارایی‌ها، سپرده‌ها و مصارف تولید در رده سه بانک اول کشور قرار داریم. به طوری که در برخی بخش‌ها اول و در برخی دیگر حائز رتبه دوم هستیم و این خواهران بزرگ در کنار همکاران مرد این حماسه را آفریده‌اند. صیدی با اشاره به این که همکاران بانک صادرات ایران در دوران کرونا در کنار کادر درمان زحمات زیادی متحمل شدند، افزود: خواهران همکار ما حتی در زمان اوج شیوع بیماری کرونا با وجود امکان استفاده از مرخصی، بر سر کار خود حاضر شدند و کارهای ارزشمندی انجام دادند که از زحمات تمامی ایشان در بانک صادرات ایران قدردانی می‌کنم.

مدیرعامل بانک صادرات ایران تاکید کرد: با سعی و تلاش همکاران، بانک صادرات ایران از زیان انباشته سال ٩٦ خارج شد و به سمتی حرکت می‌کنیم که در صورت‌های مالی قادر به تقسیم سود باشیم. وظیفه ما در بانک خدمتگذاری به مردم و رونق اقتصاد است.

در این مراسم همچنین رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی به عنوان مهمان ویژه مراسم با تبریک دهه مبارک فجر و زادروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، گفت: در ایجاد ساختار فکری، آرمان‌ها، وظایف و مسئولیت‌هایمان و به ویژه کسانی که نقش مادری ایفا می‌کنند، مرهون وجود حضرت فاطمه زهرا (س) هستیم.

اشرف بروجردی افزود: وجودی که قطب عالم امکان و منشا همه هستی و آنچه که می‌توان در جهان هدایت‌گر باشد، نامیده می‌شود.

وی گفت: وجود ایشان در زندگی ما به عنوان یک پیشتاز، مقتدا و اسوه مطرح است. آنچه ما امروز به آن برای ساخت سرمایه اجتماعی نیاز داریم، کرامتی است که باید برای دیگران قائل باشیم. وظیفه داریم که راه صحیح زندگی را یادآوری کنیم و ارزش‌هایی در انقلاب داریم که آن ارزش‌ها را ملت‌های دیگر ندارند.

 بروجردی با یادآوری فداکاری مادران شهدا افزود: شهدا برای اینکه مردم ما طعم آزادی، خوب زیستن و تعلق خاطر به سرزمین را بچشند، جان خود را فدا کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر الگو گرفتن از خصایص فراوان حضرت فاطمه زهرا (س)، علم و دانش را مورد توجه قرار داد و گفت: جهل دشمن شماره یک بشریت است و برای رسیدن به نقطه قوت، دانش لازمه همه ملت‌ها است.

در بخشی از این مراسم از  قابلیت‌های جدید سامانه شمس رونمایی شد تا چرخه خدمات بانکداری الکترونیک بانک صادرات ایران کامل‌تر شود.

سامانه "شمس" (شعبه مجازی سپهر) با هدف ارائه خدمات پرکاربرد بانکی راه‌اندازی شده تا مشتریان بتوانند به صورت غیرحضوری، خدمات بانکی دریافت کنند.

«درخواست اینترنتی تسهیلات و تعهدات»، «افتتاح حساب»، «دریافت دسته‌چک»، «رفع سوءاثر از چک برگشتی»، «فعال‌سازی خدمات بانکداری الکترونیکی»، «دریافت صورتحساب اینترنتی» و «ثبت‌نام در سامانه درخواست تعویق اقساط تسهیلات»، از جمله خدماتی است که از طریق سامانه «شمس» در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

همچنین در این مراسم با حضور حاجیه خانم کبری کاظمی، مادر شهیدان والامقام اکبری، از بانوان همکار منتخب تجلیل و قدردانی شد.

شهید مرتضی اکبری در بهمن ماه سال ٦٥ در عملیات کربلای ٥ و شهید حمید اکبری از همکاران بانک صادرات ایران در پنجم مرداد سال ٦٧ در عملیات مرصد به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.