۱۵ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۰۴
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 84210385
۰ نفر

برچسب‌ها

تولید روغن نباتی گلناز کرمان نزدیک به سه برابر شد

کرمان - ایرنا - مدیرعامل کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان گفت: عملکرد تولید روغن نباتی گلناز از شهریورماه روندی رو به رشد داشته و تولید سه هزار و ۶۰۰ تنی در بهمن به ۱۰ هزار تن تا آخر بهمن ماه امسال می رسد.

به گزارش ایرنا، فرزاد علیجانی روز چهارشنبه در نشست جمع بندی بازدید از روغن نباتی گلناز کرمان افزود: گلناز از نظر ظرفیت ۱۲ درصد کارخانجات روغن نباتی کشور را در اختیار دارد و سومین واحد تولیدی روغن نباتی ایران است درحالی که تولید ۲.۸۳ درصد کل روغن کشور به کارخانجات گلناز اختصاص یافته است.

وی با اشاره به ساختار جدید سهام داری این شرکت گفت: ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی بانکی، ۲۶ میلیارد تومان بدهی به شرکت بازرگانی و پنج میلیارد تومان بدهی حقوقی به پرسنل، هشت میلیارد تومان مالیات و همچنین بدهی به تامین احتماعی داشتیم که پنج ماه طول کشید که شرکت بازسازی و نوسازی شود.

مدیرعامل کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان گفت: در این زمینه از شهریورماه امسال فعالیت در کارخانه گلناز را اغاز کردیم و ۳۱۰ نفر به صورت مستقیم امروز در این واحد تولیدی اشتغال به کار دارند.

وی با بیان اینکه ۲ مرحله آتش سوزی موجب بازسازی و افزایش سطح ایمنی کارخانه هزینه شد تصریح کرد: طبق تصمیم استاندار کرمان تمامی پرسنل نیروهای با سابقه کار در این شرکت بودند.

وی با اشاره به گستره توزیع روغن نباتی گلناز در کرمان و استان‌های مجاور افزود: تولید در بسته بندی از ۱۰ گرم تا ۱۷ کیلوگرم در این کارخانه انجام می شود.

علیجانی افزود: گلناز سال۹۳ و سال پس از آن با تولید ۱۲۱ هزار تن، دومین کارخانه روغن نباتی ایران بود و آمار تولید در سال ۹۴ به واسطه آتش‌سوزی قطع شد.

وی عنوان کرد: مجوز دریافت ۳۲ هزار تن روغن خام از شرکت بازرگانی ایران اخذ شده اما روغن مورد نیاز ۲ ماه اخر سال سرانه به ازای هر نفر ۲ کیلوگرم در ماه است و با توجه به جمعیت سه میلیون ۷۵۹ هزار نفری استان کرمان، ماهانه به سه هزار و ۳۷۵ تن روغن پالم و سه هزار تن آفتابگردان در ماه نیاز داریم که باید پوشش داده شود.

مدیرعامل کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان گفت: گلناز ۹.۳ روغن خام را آفتابگردان دریافت کرده که این سهمیه نسبت به سایر شرکت ها کمتر است لذا روغن مخلوط گیاهی تولید می کنیم که برای پخت و پز و سالاد استفاده و مقاومت کمتری نسبت به سرخ‌کردنی دارد.

وی ادامه‌ داد: قیاس روغن های غیر مشابه صحیح نیست و برای افزایش تولید از انواع دیگر روغن نیز استفاده کردیم. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها