فرمانده کل ارتش: دانشگاه‌های افسری قلب تپنده ارتش است

تهران-ایرنا- فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در بازدید از دانشگاه شهید ستاری با تبریک ایام الله دهه فجر و روز نیروی هوایی، دانشگاه‌های افسری را قلب تپنده  و تزریق کننده خون تازه به کالبد ارتش خواند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در آستانه ۱۹ بهمن، روز نیروی هوایی، به صورت سرزده در دانشگاه شهید ستاری حضور یافت و بصورت چهره به چهره با فرماندهان، مسئولان و استادان این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد .

وی در این دیدار با تاکید بر  بر اهمیت ویژه دانشگاه‌های افسری از جمله دانشگاه ستاری گفت: ظرفیت های کم نظیر و بعضا بی‌نظیر نیروی هوایی ارتش و دانشگاه شهید ستاری و سابقه، دانش، تخصص و زیرساخت های موجود به ویژه در بخش هوانوردی بر ارتقای مرجعیت این دانشگاه در امور پهپادی، سایبری و جنگال باید مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: قطب و محور بودن دانشگاه شهید ستاری در این حوزه‌ها یک فرصت برای دانشگاه در جهت تعمیم دانش و تجربه خود در عرصه پهپاد، جنگال و سایبری به سایر نیروهای مسلح و در نتیجه افزایش قدرت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

 سرلشکر موسوی افزود: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران جهش قابل توجهی در حوزه پهپادی داشته و دارای قدرت برتر پهپادی در منطقه است که این موفقیت تا حد بسیار زیاد مدیون استادان دانشمند این دانشگاه است.

فرمانده کل ارتش با تاکید بر راضی نبودن به وضع موجود، تصریح کرد: شما باید در عرصه پهپاد، جنگال و سایبری، دهه های آینده را در نظر بگیرید و چشم انداز خود را قدرت برتر ماندن قرار دهید و این چشم انداز نیاز به تلاش، تعلیم و تعلّم، ارتقای روز به روز دانش و مدیریت جهادی روزافزون دارد.
وی سه مأموریت "تولید علم"، "ترویج علم" و "پرورش افسران آینده ساز" را در اقتدار کشور بسیار مهم و تاثیرگذار دانست و انتظار خود را یادگیرندگی و روز به روز نو شدن در ابعاد مختلف عنوان کرد.

با توجه به برگزاری دوره معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی در دانشگاه شهید ستاری، فرمانده کل ارتش ضمن بررسی چگونگی اجرای این دوره، برای هر چه بهتر و عمیق تر برگزار شدن آن توصیه های لازم را ابلاغ کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

سرخط اخبار سیاست