بانوان معلم البرزی در عرصه مقابله با کرونا درخشیدند

کرج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت : بانوان معلم و فرهنگی البرزی همچون دوران دفاع مقدس در عرصه مقابله با کرونا و کمک به همنوعان درخشیدند.

سالار قاسمی روز چهارشنبه درآیین تجلیل از بانوان شاغل در اداره کل آموزش و پرورش البرز افزود: نقش تاثیرگذاری که بانوان با شیوع ویروس کرونا در رعایت پروتکلهای بهداشتی، فاصله اجتماعی،

پیشبرد امر تعلیم و تربیت و خدمت ایثارگرانه در نظام سلامت و درمان  قابل تحسین است.

وی بیان داشت : امسال درحالی هفته نکوداشت مقام زن و روز مادر را برگزار می کنیم که در شرایط متفاوت زندگی و بحران پیچیده و همه گیر کووید ۱۹ به سر می بریم.

قاسمی  تصریح کرد: در این برهه و در این میدان  بانوان دوشادوش مردان، همچون مقاطع زمانی متعدد در طول بیش از چهار دهه گذشته شگفتی آفریدند و تحول آفرین بوده اند و با مرور این نقش آفرینی ها ضرورت نکوداشت و تکریم زنان و مادران  را دو چندان کرده  است.

وی با اشاره به اینکه دراین روزهای کرونایی نباید همت والای مادران در کنار معلمان را درعرصه تعلیم و تربیت نادیده بگیریم، خاطرنشان کرد: زنان در کانون خانواده نقش مهم و حساسی را بردوش دارند.

وی یادآورشد: نگاه مقام معظم رهبری و مقامات ارشد دولت به مسایل خانواده و زنان، مدبرانه، عمیق و مطالبه گراست .

قاسمی عنوان کرد: درچهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، توجه به ارتقای جایگاه زنان در نظام اداری کشور و انتصاب آنها در جایگاه‌های مدیریتی عالی ازجمله رویکردهای دارای اهمیت طی سال های اخیر بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز تاکید کرد: تحکیم بنیان خانواده، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، تسلط کامل بر مهارت های زندگی، ترغیب اعضای خانواده به حجاب و عفاف، سواد رسانه ای ، توجه به سلامت جسمی و روانی خانواده از مسائل مهمی است که باید زنان به آن توجه کنند.

دراین آیین از ۸۳ بانوی فرهنگی البرز تجلیل شد.

استان البرز ۲۴ هزار فرهنگی شاغل دارد که بیشتر آن را بانوان تشکیل می دهند.

بانوان مکتب شهید سلیمانی را به آینده سازان انتقال دهند

همچنین مدیر آموزش و پرورش ناحیه چهارکرج در همایش بزرگداشت میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن که عصر چهارشنبه در این ناحیه برگزار شد، گفت: بانوان مکتب شهید سلیمانی را به فرزندان در ۲ کانون مهم خانه و مدرسه و آینده سازان ایران اسلامی  انتقال دهند.

مراد مالمیر اظهارداشت: یکی ازدستاوردهای معنوی انقلاب اسلامی تربیت افرادی چون شهیدان سردار سلیمانی، حججی و سردار همدانی است که باید مکتب حاج قاسم سلیمانی را به نسل جوان انتقال دهیم که دراین عرصه نقش فرهنگیان پررنگ تر است.

وی با اشاره به ویژگی ها و شاخصه های مکتب امام و شهدا خاطرنشان کرد: عشق به اسلام ناب و اهل بیت، دنیا گریزی، تلفیق دیانت و سیاست، بصیر بودن، فراجناحی و پایبندی به تکالیف شرعی است که بانوان می توانند آن را به فرزندانشان انتقال دهند.

وی بیان داشت: درکنارمردم بودن، پاسداری از ارزش ها و رعایت عدالت اجتماعی ازدیگر ویژگی های مکتب شهدا چون شهید سلیمانی است.

وی تصریح کرد: بانوان همواره به فرزندان و دانش آموزان خود یادآوری کنند که هرگز نباید عظمت وجانفشانی های شهدا را درکشور فراموش کنیم و همواره خود را مدیون آن عزیران که امنیت و اقتدار را برایمان به ارمغان آوردند بدانیم.

مالمیربه جانفشانی های شهدای درهشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم پرداخت و یادآورشد: شهدا همانند سردار سلیمانی همواره خود را سرباز وطن و ولایت فقیه می دانست و به همین دلیل است که نام و یاد آنان دراذهان ملت ها فراموش نخواهد شد.

وی عنوان کرد: درهشت سال دفاع مقدس دشمن با تمام امکانات و تجهیزات وارد عرصه نبرد شده بود چون از انقلاب اسلامی، فکر و اندیشه امام راحل می ترسید و اکنون به عظمت خون شهدا، ایران در جهان نقش آفرینی می کند.

آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج یک سوم از جمعیت ۴۷۳ هزار نفری دانش آموزی استان البرز را زیر پوشش دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha