استاندار کرمانشاه: افزایش بهره‌وری راه مقابله با تحریم‌ها است

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: تنها با افزایش بهره‌وری می‌توانیم با تحریم‌های ظالمانه و فشارهای همه جانبه آمریکا علیه جمهوری اسلاپی ایران مقابله کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در نشست بهره‌وری اداری که در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: بهره وری چالشی اصلی در کشور است که با گذشت ۴۲ سال از انقلاب بدون توجه از کنار آن گذشته ایم.
وی افزود: در برنامه های سوم تا ششم‌ توسعه به بهره وری اشاره شده است اما برای اینکه بخواهیم آن را نهادیه کنیم باید آن را در برنامه های سالانه لحاظ کنیم.
استاندار کرمانشاه عنوان کرد: وقتی می‌گوییم که باید متناسب با شعار سال سراغ جهش تولید برویم باید به صورت جد به بهره وری توجه کنیم.
بازوند با بیان اینکه در ۲۴ رویکرد در اقتصاد مقاومتی لحاظ شده که یکی از آنها بهره وری است، افزود: ما ابتدا باید مقداری ساختار سازمان ملی بهره وری کشور را تقویت کنیم و تا زمانی که این سازمان تقویت نشود نمی توانیم در زمینه افزایش بهره وری دست به اقدام‌ بزنیم.
وی با اشاره به بهره‌وری سیستم درمان کشور گفت: اگر ما امروز می توانیم در مقابل کرونا مقاومت کنیم به دلیل خاکریزهایی است که در بخش نظام سلامت ایجاد شده است.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بهره وری صرفه یک ساختار اداری نیست، بلکه یک ساختار اخلاقی است، افزود: کارمندان دولت باید از نظر اخلاقی به این باور برسند که خودشان ناظر بهره وری برای سازمان و اداره مورد نظر باشند.
بازوند بهره وری را یکی از ابزارهای اصلی توسعه دانست و اظهارداشت: می توانیم ۲ واحد درسی را در دانشگاه ها ارایه کنیم تا این موضوع را به یک فرهنگ تبدیل شود.
وی ادامه داد: بهره وری نیازمند ابزار و ساختار است تا مورد حمایت دولت و مردم قرار بگیرد و تنها با گفتن شکل نمی گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها