استاندار:اعتبار مورد نیاز تامین آب سالم و مطلوب سنندج اختصاص یافته است

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تامین آب شرب سالم و مطلوب مورد نیاز شهروندان سنندجی اختصاص یافته است و مشکلی از این لحاظ وجود ندارد. 

به گزارش ایرنا، بهمن مرادنیا عصر چهارشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی انتقال آب از سد آزاد به تصفیه خانه آب سنندج گفت: یکی از خواست‌های اساسی مردم سنندج تامین آب شرب سالم است که این مهم امروز تحقق یافت.

وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه در تامین اعتبار برای انتقال آب سد آزاد به سنندج اعتبارات مورد نیاز را تامین و آنرا در بودجه سال آینده گنجانده است، گفت: برای اتمام این پروژه مهم سه هزار میلیارد  میلیارد ریال نیاز است که 2 هزار میلیارد ریال آن آن تامین و مابقی نیز تامین خواهد شد و امیدواریم در یک زمان اندک و مشخص مردم از برکات این پروژه بهره مند شوند.

مرادنیا بیشترین سرمایه گذاری های انجام شده در سه سال گذشته را در حوزه آب اعلام کرد و اظهار داشت؛ در این دولت اعتبارات مورد نیاز سدهای استان ازجمله سیازاخ، گاران، رمشت و امیرآباد تامین شد .

استاندار کردستان حمایت‌های رییس سازمان برنامه و بودجه و توجه ایشان به توسعه کردستان را ستودنی اعلام  وگفت: هر نیازی در استان داشتیم و هر زمان به ایشان مراجعه می کردیم دست خالی بر نمی‌گشتیم که این نشان از توجه وی به کردستان و مردم این دیار است.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر به کردستان پارک کوهستانی ۲۰ هکتاری "کوچکه ره‌ش" سنندج و پیاده راه فردوسی سنندج را افتتاح خواهد کرد ضمن اینکه مراسم پلاک‌کوبی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی در شبکه جهانی شهرهای خلاق یونسکو با حضور وی برگزار می شود.

همچنین ۱۴۶ کیلومتر راه روستایی در سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در کردستان به بهره‌برداری می‌رسد.

نشست با مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، شرکت در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، حضور در صداوسیمای مرکز کردستان، بازدید از مراحل ساخت سریال تاریخی سنجرخان، بازدید از پروژه در حال احداث راه آهن همدان – سنندج، بازدید از عملیات اجرایی احداث چهار هزار و ۳۰۰  هکتار باغات مثمر در پایاب سد آزاد از دیگر برنامه های سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در کردستان است.

این ششمین سفر محمد باقر نوبخت به کردستان است و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در این سفر ۲ روز مهمان استان خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها