۱۵ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۵۹
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84210341
۲ نفر

برچسب‌ها

۲۷ هزار لیتر فرآورده نفتی در قم کشف شد
ا

قم - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی قم گفت: ۲۷ هزار لیتر فرآورده نفتی از نوع گازوییل به ارزش ۲ میلیارد و ۳۲۳ میلیون و ۲۹۶ هزار ریال در قم کشف شد.

به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا، مهدی ریاضی در گفت و گویی اظهار داشت: ماموران کاشف در حین کنترل خودروهای عبوری در محور اراک - قم به یک دستگاه خودروی کشنده تانکردار که از مبدا اهواز محموله خود را بارگیری و به مقصد ساوه عازم بود، مظنون و در بازرسی از آن مقدار ۲۷ هزار لیتر فرآورده های نفتی از نوع گازوئیل به ارزش  ریال را به ظن قاچاق کشف و سپس مراتب جهت سیر مراحل رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم ارسال گردید.

وی افزود: با تشکیل پرونده، شعبه دوم ویژه رسیدگی به تخلف های قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی استان، ضمن احضار متهم و استماع اظهارها و دفاعیات متهم، به دلیل عجز متهم از ارائه مدارک مثبته، پس از رسیدگی، اتهام قاچاق را محرز و مسلم دانسته است.

ریاضی ادامه داد: متهم را به علت داشتن سابقه علاوه بر ضبط محموله سوخت مکشوفه قاچاق به نفع دولت، به پرداخت ۲ برابر ارزش محموله قاچاق یعنی مبلغ چهار میلیارد و ۶۴۶ میلیون و ۵۹۲ هزار ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم نمود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: بر اساس قانون، کلیه محموله سوخت مکشوفه قاچاق توسط مرجع کاشف به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه قم تحویل داده شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها