ایمن‌سازی مردم با ورود نخستین محموله واکسن طبق اولویت‌بندی آغاز شود

تهران - ایرنا - رییس جمهوری تاکید کرد: ضروری است همزمان با ورود نخستین محموله واکسن در هفته‌های آتی، ایمن سازی مردم طبق اولویت‌بندی‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، بر اساس سند ملی واکسیناسیون مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا بلافاصله آغاز شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر چهارشنبه در جلسه روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا پس از دریافت گزارش‌های کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا از روند تامین مالی، خرید واکسن و اطلاع‌رسانی از شروع واکسیناسیون تاکید کرد که ضروری است همزمان با ورود اولین محموله واکسن در هفته‌های آتی، ایمن سازی مردم طبق اولویت‌بندی‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، بر اساس سند ملی واکسیناسیون مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا بلافاصله آغاز شود.

روحانی اظهار داشت: واقعیت‌های تحریم و جنگ اقتصادی دشمن علیه ایران، کاملا برای مردم ملموس بود و نشان داد که دشمن حتی در ایجاد مانع در زندگی روزمره و بدیهی‌ترین نیاز انسان‌ها که تامین سلامت بود، تردیدی نکرد و همه راه‌های ممکن برای تهیه واکسن و دارو را بر ما بست.

رییس جمهوری تاکید کرد: از افتخارآمیزترین موفقیت‌های دولت، خنثی کردن چنین تحریم‌های پیچیده در جنگ چند وجهی و تمام عیار اقتصادی بود به گونه‌ای که دولت موفق شد هم منابع مالی و هم واکسن مورد نیاز را تامین کند که امیدواریم چنین افتخاری از چشم منتقدان دولت دور نماند.

رییس دولت تدبیر و امید افزود: امیدوارم واکسن‌های تولید داخل نیز سال آینده در دسترس قرار گیرد و افتخاری دیگر نصیب نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران شود.

در ادامه این جلسه، کمیته‌های بهداشتی و درمانی و امنیتی و اجتماعی گزارش‌هایی را درخصوص پروتکل‌های آماده شده برای کسب و کارهای ایام عید و دستگاه‌های مسوول بویژه اصناف و شهرداری‌ها برای ساماندهی این کسب و کارها ارائه کردند.

این گزارش‌ها، ستادهای استانی با محوریت اصناف و شهرداری‌ها را موظف می‌کند ساماندهی‌های لازم را انجام و دستورالعمل‌های مربوطه را ابلاغ و بر روند اجرای آنها نظارت کنند.

روحانی در پی این گزارش، ابراز امیدواری کرد که با رعایت پروتکل‌ها، شهرهای در وضعیت پایدار و قابل اعتماد زرد و آبی بتوانند موقعیت خود را تثبیت کرده و مانع از بروز موج چهارم و در نتیجه اعمال محدودیت‌های شدید و تعطیلی کسب و کارها آن هم در ایام عید شوند.

در ادامه این جلسه همچنین ضمن ارائه گزارشی از میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از خیز آرام بیماری در برخی شهرها بویژه پایتخت ابراز نگرانی شد.

عدم رعایت دقیق پروتکل‌ها، تردد در ساعت‌های ممنوع و تداوم برخی تجمعات و دورهمی‌ها، در این گزارش به عنوان دلایل خیز آرام بیماری عنوان شد و تاکید گردید وضعیت برخی شهرهای آبی به طور ملموسی از ناپایداری و در نتیجه حرکت به سمت وضعیت زرد و نارنجی برخوردار است که در صورت تداوم، با تبدیل این شهرها به قرمز و آغاز موج چهارم مواجه خواهیم بود.

رییس جمهوری بار دیگر با تاکید بر ضرورت رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی برای جلوگیری از موج چهارم شیوع کرونا و پیشگیری از عواقب آن بر سلامت و معیشت مردم، قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا را موظف کرد با هماهنگی دستگاه های نظارتی، روند اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و اعمال محدودیت‌ها را با دقت بیشتری پیگیری کند.

روحانی با اشاره به اوضاع وخیم در بسیاری از کشورهای جهان در ارتباط با احتمالات تاسف بار در مورد شیوع موج چهارم بیماری کرونا اظهارداشت: باید با همکاری همگانی مانع بروز موج چهارم بیماری شویم که می‌تواند آمار فوتی‌ها را افزایش، کادر درمانی و بهداشتی کشور را فرسوده و در آستانه سال نو، کسب و کارها را به تعطیلی بکشاند و سلامتی و معیشت مردم را مختل کند.

رییس جمهوری همچنین با اشاره به گزارش روند ارائه خدمات الکترونیکی و نقش آن در کاهش بیماری و حفظ سلامتی مردم گفت: توسعه دولت الکترونیکی در ایام کرونا کمک بزرگی برای کشور بود و با توجه به آماده شدن اکثر زیرساخت‌های لازم و فراگیر شدن تلفن‌های هوشمند، ارائه عمده خدمات دولتی باید حتی‌الامکان از سکوی نرم‌افزار دولت همراه و از طریق گوشی تلفن همراه انجام گیرد و باید نظارت شود تا دستگاه‌ها همه خدماتی را که می‌توانند، الکترونیکی ارائه دهند تا به این ترتیب مردم نیز الزامی به حضور در ادارات و دفاتر پیشخوان نداشته باشند.

رییس جمهوری تاکید کرد: سلامت مردم اولویت اصلی دولت است و از تمام ظرفیت‌ها برای حفظ سلامت مردم در تامین واکسن مورد اطمینان اقدام خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha