حذف دفترچه درمانی و کاهش ۲۱ میلیونی مراجعه به شعب تأمین اجتماعی

تهران- ایرنا- مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: بر اساس آمار سال ٩٨ بیش از ۲۱ میلیون و ۸۰۰ هزار دفترچه درمانی برای بیمه‌شدگان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران و کارفرمایان صادر شده است که با اجرای حذف دفاتر درمانی از اسفند ماه سال ٩٩ بیش از ۲۱ میلیون مراجعه به مراکز بیمه‌ای در سال کاهش می‌یابد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل غرب تهران بزرگ، حسین امیری‌گنجه در چهارمین روز گرامیداشت دهه مبارک فجر و خجسته میلاد باسعادت حضرت فاطمه‌زهرا (س) گفت: از اوایل دهه هشتاد طرح حذف دفاتر درمانی در دستور کار مدیران تامین اجتماعی قرار گرفت که به علت نبود زیرساخت‌های لازم، بارها حذف دفاتر درمانی به تعویق افتاد و پس از دو دهه با همت مصطفی سالاری، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی تجهیز و راه‌اندازی سامانه نسخه الکترونیک و زیرساخت‌های لازم این تحول بزرگ در سازمان تامین اجتماعی شکل گرفت.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ تاکید کرد: از اول اسفند سال ۱۳۹۹ بیمه‌شدگان، بازنشستگان، مستمری‌بگیران و کارفرمایان که صفحات دفترچه آنها به پایان می‌رسد، نیاز به دریافت دفترچه درمانی جدید نداشته و می‌توانند با ارائه کارت ملی به پزشکان و مراکز درمانی اعم از طرف قرارداد و غیر طرف قرارداد و پس از تایید استحقاق درمان از خدمات درمانی بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: هر بیمه‌شده یا بازنشسته نیز می‌تواند پیش از مراجعه به مراکز پزشکی، استحقاق درمان خود را از طریق سامانه eservices.tamin.ir  یا کد دستوری #۱۶۶۶* دریافت کند.  

امیری‌گنجه همچنین با تاکید بر این نکته که هر تحول و تغییری در رویه‌های کاری مستلزم صبور کارشناسان و مردم است، افزود: از پزشکان می‌شود، از طریق سامانه نسخه الکترونیکی اقدام به پذیرش بیماران کرده و در صورت عدم امکان یا تمایل به استفاده از سامانه، مشخصات بیمه‌شدگان تامین اجتماعی را در سرنسخه بنویسند و سرنسخه پزشکان، اعتباری مشابه با صفحات دفترچه‌های کاغذی خواهد داشت.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ تاکید کرد: در صورت عدم دسترسی به اینترنت نیز پزشکان و بیمه‌شدگان می‌توانند با مراجعه به کد دستوری #۱۴۲۰*۴* از استحقاق درمان مطلع شوند.

به گفته وی، سامانه نسخه الکترونیک سازمان تامین اجتماعی دارای قابلیت و امکانات کامل مورد نیاز بیمه‌شدگان و مراکز درمانی ارائه‌دهنده خدمت است و با برقراری ارتباط بین سامانه و سایر سامانه‌های مورد استفاده مراکز درمانی، امیدواریم شاهد گسترش استفاده از نسخه الکترونیک و حذف کامل دفترچه‌های کاغذی باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار جامعه