نمایشگاه لباس عاشورایی در اصفهان گشایش یافت

اصفهان - ایرنا - نمایشگاه نخستین مسابقه و رویداد لباس عاشورایی روز چهارشنبه در گالری شماره یک کتابخانه مرکزی اصفهان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، این نمایشگاه با حضور طراحان عرصه مد و لباس و برخی فعالان صنعت پوشاک و ارایه حدود یکصد اثر با موضوع لباس عاشورا تا نوزدهم بهمن برپاست.

نمایشگاه نخستین مسابقه و رویداد لباس عاشورایی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دانشگاه جامع علمی کاربردی استان و سازمان فرهنگی، رفاهی و تفریحی شهرداری اصفهان برگزار شد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ، برپایی این نمایشگاه و رویداد را فرصت خوبی برای ارایه ظرفیت های طراحان مد لباس و ارتباط هرچه بیشتر با صنعت و تولید عنوان کرد.

محمد حسین محمدی فشارکی امروز در گفت و گو با ایرنا افزود: هدف اصلی از برگزاری این قبیل رویدادها اصلاح فرهنگ پوشش و حرکت به سمت فرهنگ ایرانی اسلامی بویژه در بخش مد لباس است.

رییس اداره فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان نیز گفت: رویداد و مسابقه لباس عاشورایی در جهت تحقق اهداف سبک زندگی اسلامی و ایرانی و استفاده از قابلیت های طراحی، دوخت و تولید در زمینه لباس های مناسبتی و مذهبی برگزار شد.

احمد رضا قاسمی افزود: بیش از یکصد اثر توسط طراحان حرفه ای مستقل، مراکز آموزشی، مراکز تولیدی و دارندگان خانه های مد به دبیرخانه این جشنواره رسید.

آثار برگزیده نخستین مسابقه و رویداد لباس عاشورایی اصفهان در اختتامیه این رویداد که روز نوزدهم بهمن برگزار می شود تجلیل خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها