نمایشگاه لباس عاشورایی در اصفهان گشایش یافت

اصفهان - ایرنا - نمایشگاه نخستین مسابقه و رویداد لباس عاشورایی روز چهارشنبه در گالری شماره یک کتابخانه مرکزی اصفهان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، این نمایشگاه با حضور طراحان عرصه مد و لباس و برخی فعالان صنعت پوشاک و ارایه حدود یکصد اثر با موضوع لباس عاشورا تا نوزدهم بهمن برپاست.

نمایشگاه نخستین مسابقه و رویداد لباس عاشورایی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دانشگاه جامع علمی کاربردی استان و سازمان فرهنگی، رفاهی و تفریحی شهرداری اصفهان برگزار شد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ، برپایی این نمایشگاه و رویداد را فرصت خوبی برای ارایه ظرفیت های طراحان مد لباس و ارتباط هرچه بیشتر با صنعت و تولید عنوان کرد.

محمد حسین محمدی فشارکی امروز در گفت و گو با ایرنا افزود: هدف اصلی از برگزاری این قبیل رویدادها اصلاح فرهنگ پوشش و حرکت به سمت فرهنگ ایرانی اسلامی بویژه در بخش مد لباس است.

رییس اداره فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان نیز گفت: رویداد و مسابقه لباس عاشورایی در جهت تحقق اهداف سبک زندگی اسلامی و ایرانی و استفاده از قابلیت های طراحی، دوخت و تولید در زمینه لباس های مناسبتی و مذهبی برگزار شد.

احمد رضا قاسمی افزود: بیش از یکصد اثر توسط طراحان حرفه ای مستقل، مراکز آموزشی، مراکز تولیدی و دارندگان خانه های مد به دبیرخانه این جشنواره رسید.

آثار برگزیده نخستین مسابقه و رویداد لباس عاشورایی اصفهان در اختتامیه این رویداد که روز نوزدهم بهمن برگزار می شود تجلیل خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha