طرح ارتقاءآبرسانی به ۲۳ روستای قم به بهره‌برداری رسید

قم – ایرنا - طرح ارتقا ظرفیت تأمین آب شرب برای آبرسانی به ۲۳ روستای بخش جعفرآباد قم روز چهارشنبه با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در این آئین گفت: این طرح با هدف ارتقا ظرفیت تأمین آب شرب برای آبرسانی به ۲۳ روستای بخش جعفرآباد اجرا شده‌است.

علی‌جان صادق پور ادامه داد: حفر و تجهیز یک حلقه چاه به عمق ۲۲ متر، اجرای خط انتقال آب به طول ۱۹۰۰ متر، اصلاح و توسعه شبکه آب به طول هزار متر، اجرای خط انتقال نیرو رسانی به طول هزار و ۱۰۰ متر، احداث ۴ حوضچه شیرآلات و احداث پست هوایی به ظرفیت ۱۶۰کیلوولت آمپر از جمله بخش‌های این طرح است.

وی تصریج کرد: طرح آبرسانی به مجتمع شهید علیمحمدی در مجموع با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید و ۹ هزار و ۷۰۰ نفر از جمعیت بخش جعفرآباد را تحت پوشش قرار می دهد.

صادق پور با اشاره به مشکلات کمی و کیفی تأمین آب در این بخش در فصل تابستان و کاهش آبدهی چاه‌ها به دلیل رانش زمین، افزود: پیش‌بینی می‌کنیم در تابستان ۱۴۰۰ با اقدامات صورت گرفته و حفر این چاه جدید با کمبود آب برای روستاهای این بخش مواجه نشویم.

وی تأکید کرد: با استفاده از منابع آب زیرزمینی و حفر چاه جدید تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا زمان انتقال آب پایدار سرشاخه‌های دز به بخش جعفرآباد، مردم عزیز این بخش با مشکل کمبود آب مواجه نشوند.

همچنین همزمان با چهارمین روز دهه مبارک فجر طی آیینی با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشورو معاون امور دامی وزیر جهاد کشاورزی ۵۷ طرح کشاورزی درقم با اعتبار۹۷۲ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها