امدادرسانی به ۱۷۷ هزار نفر در ۱۰ ماه گذشته

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات گفت: در ۱۰ماه گذشته ۲۲ هزار و ۷۱۸ عملیات امدادی انجام و ۱۷۷هزار نفر در سطح کشور خدمات امداد و نجات ارائه شده، زنان امدادگر در این عملیات‌ها نقش اساسی داشته‌اند که جای تقدیر دارد.

به ‌گزارش ایرنا از سازمان امداد و نجات، در چهارمین روز دهه فجر انقلاب اسلامی، مراسم میلاد حضرت زهرا (س) و گرامی‌داشت روز زن صبح امروز با حضور نماینده‌ی ولی‌فقیه در هلال‌احمر و رئیس سازمان امدادونجات در سالن اجتماعات سازمان  برگزار و از بانوانِ شاغل در این سازمان تقدیر شد.
 
 مهدی ولی‌پور ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و ایام مبارکِ دهه‌ی فجر: دو خصیصه‌ی حضرت زهرا (س) همواره در نظرم بوده است. اول لقبِ سیدة‌النساءالعالمین که نشان از جامعیتِ حضور ایشان در حوزه‌های مختلف و الگو بودن آن حضرت برای تمام بانوان دارد؛ و دوم هم لقب صدیقه کبری که نشان از پاکی و راستی در رفتار و کردارِ ایشان دارد. بانوان بعد از انقلابِ اسلامی در عرصه‌های مختلف حضورِ چشم‌گیری داشته‌اند. آن‌چه بیش از همه نیازِ امروزِ ماست، صداقت در گفتار و کردار است. ما سعی کرده‌ایم که در مجموعه‌ی امدادونجات روی این مسئله کار کنیم.
 
رئیس سازمان امداد و نجات با تشکر از حضور نماینده ولی فقیه در جمعیت با اشاره تاکید وی در خصوص سامان‌دهیِ توزیعِ اقلام در حوادث افزود: دراین‌زمینه سامانه‌ای تحت‌عنوان توزیع اقلام در دستورکار قرار گرفت که تا پایان سال از آن رونمایی خواهد شد. مشخصاتِ خانواده‌ها از طریق لینکِ ثبت‌احوال در اختیار ما قرار می‌گیرد و به‌این‌صورت اقلام هدف‌مندتر و با کُد توزیع خواهد شد.
 
ولی‌پور گفت: نرم‌افزار دیگر، مربوط به فراخوان نیروهای امدادی می‌شود که درحال نهایی‌شدن است که بدین ترتیب امدادگران و نجات‌گران در این نرم‌افزار بر اساس نوع حادثه و فراخوان دسته‌بندی می‌شوند و در زمان لازم با آن‌ها تماس گرفته خواهد شد. این اقدام به تسهیلِ حضور و ارائه‌ی موثرترِ خدماتِ امدادی کمک می‌کند.
 
رئیس سازمان امدادو نجات ادامه داد: نرم‌افزاری هم در حوزه‌ی ترابری درحالِ سامان‌دهی است. از این طریق مدیریتِ بهتری بر ناوگانِ امدادی صورت می‌گیرد. آزمون ایثار هم در سراسر کشور در حال برگزاری است و ۳گروه ازطرف سازمان امدادونجات در استان‌های مختلف حاضر شده‌اند و در حال انجام این آزمون هستند تا درنهایت با جذبِ نیروهای جدید پایگاه‌های امدادونجات تقویت شوند.
 
ولی‌پور ادامه داد: حوزه‌ی دیگری که بر آن کار کردیم، تمرکززدایی بود که درهمین‌راستا اقلام و خودروها را میان استان‌های مختلف تقسیم کردیم. در حوزه‌ی امدادهوایی هم ۳بال‌گرد با توانِ متخصصانِ داخلی اُورهال شد. تا پایان سال هم ۲فروندِ دیگر با حداقل‌هزینه‌ها به چرخه‌ی عملیات بازمی‌گردد.
 
در پایانِ این مراسم با حضور نماینده ولی فقیه در هلال احمر از بانوانِ شاغل در سازمان امدادونجات تقدیر شد.

در این مراسم که با حضور معاونین و پرسنل سازمان امداد و نجات برگزار شد حجه السلام و المسلمین ذاکری معاون نظارت و امور شرعی، دکتر یاسر احمدوند معاون فرهنگی و حجت الاسلام و المسلمین صادقی مسوول دفترنمایندگی ولی فقیه در سازمان امداد و نجات حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار جامعه