معاون وزیر صمت: هیچ کمبودی در تولید روغن کشور وجود ندارد

کرمان - ایرنا - معاون بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هیچ گونه کمبود مواد اولیه، خطوط کارخانه، مهندس و متخصص برای تولید روغن نباتی در کشور وجود ندارد.

عباس قبادی عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از روغن نباتی گلناز کرمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بازدید بدون اطلاع قبلی نشان می‌دهد که کامیون‌ها در صف و تولید در کارخانه گلناز کرمان و کل کشور انجام می شود افزود: سفره مردم اولویت کارگزارهای نظام جمهوری اسلامی است و این امر قوه خاصی نمی‌شناسد.

وی اظهار داشت: ماهانه ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تن روغن نیاز کشور است که مواد خام برای ۱۷۰ هزار تن به واحدهای تولید کشور داده شد لذا مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

معاون بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قصوری در شبکه تولید کالاهای اساسی نداریم اما در شبکه توزیع در فروشگاه های منتخب به شدت کار انجام و کالاها توزیع می شود.

وی به مردم توصیه کرد که خانواده‌ها کالای گران نخرند و رسانه ها به آن بپردازند و افزود: ضمن توافق با مدیر کارخانه گلناز کرمان، صورتجلسه کردیم که امکان تولید مواد اولیه به کارخانه می دهیم و در این زمینه سبد تعریف می‌شود. 

وی تاکید کرد: آمادگی داریم ارز خارج از نوبت به تولیدکنندگان روغن دهیم که مواد اولیه مورد نیاز خود را زیر نظر صمت تهیه و واردات کنند.

قبادی ادامه داد: کشور مشکل ارز ندارد و براساس توان مالی ارز به واردکنندگان مواد اولیه داده می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها