معاون وزیر صمت از وجود ۲۰ هزار طرح نیمه‌تمام صنعتی در کشور خبر داد

یزد- ایرنا- معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت، تعداد طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی در کشور را ۲۰ هزار مورد اعلام کرد و گفت: چهار هزار طرح از این تعداد بالای ۶۰ درصد پیشرفت دارد که در اولویت است.

به گزارش ایرنا سعید زرندی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در میبد یزد، میزان سرمایه گذاری پروانه های بهره برداری صنعتی صادر شده در سال جاری را ۱۷۹ هزار میلیارد تومان اعلام کرد. 

زرندی از  بهره برداری ۶۷ طرح ملی با سرمایه گذاری بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان در ایام دهه فجر امسال  در کشور خبر داد و اظهار داشت: این طرح‌های برای ۱۵ هزار نفر اشتغال ایجاد می‌کنند.

معاون وزیر صمت با اشاره به  تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی و صنعتی تصریح کرد: این تسهیلات به طور عمده مربوط به سرمایه در گردش بوده که ۱۰ هزار میلیارد تومان به ۳ هزار و ۴۳۳ واحد صنعتی پرداخت شده است.

زرندی یادآور شد: تسهیلات تبصره ۱۸ نیز مجموعه ای از طرح های سرمایه ثابت و سرمایه در گردش است که در قالب آن ۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به هزار و ۳۶۷ واحد در سطح کشور پرداخت شد.

معاون طرح و برنامه وزیر صمت عنوان کرد:  همچنین در سال‌جاری یک ردیف جدید با عنوان تسهیلات صادراتی نیز به تسهیلات صنعتی افزوده شد که در این زمینه نیز ۲ هزار میلیارد تومان به ۱۵۸ شرکت پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی حتی واحدهای متوسط به سمت استفاده از ظرفیت بازار سرمایه سوق داده شدند، بیان کرد: در سال جاری تاکنون ۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اوراق از طریق بازار سرمایه برای این شرکت‌ها منتشر کردیم که این میزان در سال گذشته، ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده که امید داریم با مجوزهای دریافت شده تا پایان سال جاری، نزدیک به ۲۰ هزار میلیارد تومان اوراق منتشر کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها