۹ طرح آبرسانی شهری در فارس به بهره‌برداری رسید

شیراز-ایرنا-مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس گفت: همزمان با آغاز چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ۹ طرح و پروژه آبرسانی شهری در این استان با صرف اعتباری بیش از ۱۹۶ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

علی بوستانی، چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برخی از این طرح‌ها شامل، بهره‌برداری از سه حلقه چاه آب شرب (حفر و تجهیز)، بیش از ۱۷ هزار و ۳۰۰ متر خط انتقال و شبکه توزیع آب، سه هزار و ۱۰۰ متر خط انتقال برق، ۲ باب مخزن ذخیره آب در مجموع با ظرفیت پنج هزار متر مکعب است.

بوستانی اضافه کرد: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها بیش از ۲۶ هزار خانوار از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.

به گفته وی، در دی ماه ۹۹ نیز در قالب پویش سراسری "هر هفته الف – ب- ایران"نیز پروژه آبرسانی به ۶۳ روستای استان فارس با صرف اعتباری افزون بر ۷۵۳ میلیارد ریال با دستور وزیر نیرو در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

این مقام مسوول افزود: در ادامه این پویش در اسفند ماه ۹۹ نیز طرح دیگری با عنوان پروژه آبرسانی به ۴۱ روستای این استان با اعتباری بیش از ۴۳۰ میلیارد ریال، در مدار بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

بوستانی، در بخش دیگری از مطالب خود با اشاره به طرح یکپارچه سازی شرکت‌های آبفا شهری و روستایی در ماه پایانی سال ۹۸، بیان داشت: در آستانه یک ساله شدن شرکت یکپارچه آب و فاضلاب استان فارس قرار داریم و ظرف این مدت شاهد اقدامات گسترده و اثر بخش زیادی در حوزه آبرسانی شهری و روستایی و همچنین اجرای طرح‌های فاضلاب در این استان بوده‌ایم.

وی ادامه داد: امیدواریم کوچک سازی دولت که همانا یکپارچه سازی شرکت‌های شهری و روستایی است، زمینه ساز خدمت رسانی مطلوب‌تر و رفع محرومیت در عرصه آبرسانی به مردم کشور به ویژه مناطق محروم استان فارس باشد.

بوستانی مدیر عامل آبفا فارس 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها