افتتاح ۲۸۸ پروژه عشایری در دهه فجر

تهران - ایرنا - رییس سازمان امور عشایری کشور گفت: در دهه فجر امسال ۲۸۸ پروژه عشایری با اعتبار ۱۳۰ میلیارد تومان در مناطق عشایری سراسر کشور افتتاح می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه سازمان امور عشایری کشور، «شاهپور علائی‌مقدم» افزود: همچنین ۲۸۲ پروژه با اعتبار یک هزارو ۴۰۰ میلیارد تومان از سوی سایر دستگاه‌ها در مناطق عشایری در دهه فجر مورد بهره برداری عشایر قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه عشایر علاوه بر حفاظت از مرزهای کشور، ۲۰۰ هزار تن از ۸۶۰ هزار تن گوشت مورد نیاز کشور را تامین می‌کنند، اظهارداشت: عشایر در ۵۹ درصد از عرصه جفرافیایی کشور پراکنده هستند و ۳۴ میلیون هکتار از ۸۴ میلیون هکتار مراتع کشور در اختیار آنان است.

وی تصریح کرد: ۱۵۹ میلیارد تومان سهم سالانه عشایر از مالیات بر ارزش افزوده است که بخش زیادی از مشکلات عشایر را با این اعتبارات می ‌توانیم برطرف کنیم.

به گزارش ایرنا،  سازمان امور عشایری به ستاد تنظیم بازار پیشنهاد داده تا اجازه بدهند عشایر بتوانند یک میلیون راس دام مازاد خود را صادر کنند همچنین تلاش شده در جامعه عشایری فقط زنده فروشی دام انجام نشود بلکه با برندسازی و بسته بندی، تولیدات عشایر به بازار عرضه شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =